БЕЗПІДСТАВНО: росія має в резерві 250 тисяч підготовлених добровольців

БЕЗПІДСТАВНО: росія має в резерві 250 тисяч підготовлених добровольців

31 Серпня 2023
FacebookTwitterTelegram
258

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Олександр Лукашенко 17 серпня 2023 року в інтерв’ю проросійській блогерці Діані Панченко заявив, що росія має резерв у 250 тис. добре підготовлених добровольців. На фронті росія нібито має меншу кількість військ.

Утім, ці твердження безпідставні. За останньою офіційною інформацією відомо про 52 тис. добровольців на момент 22 червня 2023 року. Останні дані з поля бою свідчать про дефіцит людських резервів у російській армії. Також в Україні знаходиться більше ніж 250 тис. російських військових. 

16 травня 2023 року голова ГУР МО Кирило Буданов заявив, що безпосередньо в Україні залучено близько 400 тис. російських військових. Приблизно 370 тис. складає військова компонента, 20 тис. російська гвардія та 7 тис. — приватні компанії та різного роду добровольці. 

На момент 22 червня міністр оборони рф запевнив, що завершить формування військових резервів як частини окремої армії до кінця червня. Він вказав, що у російську армію на той момент уже було набрано 114 тис. солдатів-контрактників і ще 52 тис. добровольців. 

5 липня заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України Олексій Громов заявив, що Кремль з початку весняного призову у 2023 році залучив лише від 6 до 15 тис. контрактників. Щоб поліпшити ситуацію, військове командування рф хоче приєднати до своїх збройних сил інші ПВК, окрім «Вагнер», чисельністю близько 40 тис. осіб. 

26 серпня Кирило Буданов заявив, що росія продовжує «приховану мобілізацію». За словами очільника ГУР, рф призиває від 20 до 22 тис. щомісяця. Також окупанти розглядають варіант додатково призвати 450 тис. осіб. 

7 липня в огляді BBC Україна вказували, що росія залучає все більше власних ресурсів, намагаючись зупинити українській наступ. При цьому все одно російські «воєнкори» повідомляли про просування ЗСУ.     

24 серпня у статті для «The Washington Post» генерал армії США у відставці Девід Петреус та директор проєкту критичних загроз Американського інституту підприємництва Фредерік Каган вказали, що частина військових рф не мали ротації з початку контрнаступу. Частину з них не змінювали навіть до початку українських наступальних дій у червні. Також російській армії бракує великих оперативних резервів.

Отже, в умовах війни дані можуть бути засекреченими. Проте за аналізом останньої інформації з відкритих джерел, існування 250 тис. добре підготовлених добровольців малоймовірне. Також заява Шойгу про набір лише 52 тис. добровольців на 22 червня 2023 року говорить про те, що навіть якщо 250 тис. добровольців справді є, швидше за все вони матимуть незадовільну підготовку та забезпечення. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний