БЕЗПІДСТАВНО: росія знищила штаб ВМС України в готелі «Одеса»

БЕЗПІДСТАВНО: росія знищила штаб ВМС України в готелі «Одеса»

29 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
233

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали та медіа поширюють інформацію, що у готелі  «Кемпінські-Одеса», по якому завдали удару 25 вересня 2023 року, був розміщений штаб ВМС ЗСУ. Як доказ наводять фото, на якому нібито помітно відчинені вікна для провітрювання приміщення, що доводить, що у приміщенні точно хтось знаходився.  

Жодних вагомих доказів перебування штабу ВМС у готелі «Одеса» немає. Частина вікон, які російська пропаганда видає за відкриті для провітрювання, насправді були вибиті через попередні російські атаки. Кадри, які були зняті всередині будівлі, демонструють, що приміщення знаходиться у поганому стані та загалом є аварійним. 

Скриншот допису

Фото, яке російська пропаганда використовує як доказ наявності у готелі військових, зробили 18 липня 2023 року після чергової атаки на місто Одеса. По самому готелю тоді не потрапили, проте він отримав пошкодження від вибухової хвилі або уламків. 

На іншому фото після цього обстрілу краще помітно, що частина вікон, які росія називає «відкритими», насправді зруйновані. Ймовірно, решта вікон відчинилися через вибухову хвилю та зношеність матеріалів на віконних рамах.

Готель після атаки 18 липня 2023 року. Джерело: сайт Одеської міської ради

Готель «Одеса» збудували ще у 2001 році. Через 10 років його закрили, і з того часу він не працював. Урбан-дослідник та альпініст Євген Лата, який у 2018 році потрапив до приміщення готелю, вказав, що там немає електроенергії та води. 

У 2019 році «Факти» зняли репортаж про готель, де повідомляли, що він знаходиться в аварійному стані, а всередині будівлі стіни та стеля осипаються, віконні рами залиті водою, кондиціонери вкриті іржею. Ба більше, кілька одеських ЗМІ («Думська», «Перший міський») публікували фото та відео, на яких видні пошкодження на фасаді будівлі.

Також у 2021 році до будівлі проникли люди, які зсередини показали готель. На відео помітно, що стеля обвалюється і приміщення знаходяться в поганому стані. Відтак там не було адекватних побутових умов для розміщення штабу чи особового складу ЗСУ.

Скриншоти відео

Зовнішні пошкодження в готелі до повномасштабного вторгнення. Джерела: «Думська», «Перший міський»

Ми відшукали світлини, зроблені до повномасштабного вторгнення, де також помітні відчинені вікна. Можна припустити, що вікна залишали відчиненими руфери або сквотери, які проникали у приміщення. 

Готель у 2017 році. Джерело: Google Maps

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний