БЕЗПІДСТАВНО: Шипшина допомагає при застуді, хворобах нирок, жовчного міхура та підшлунової залози

БЕЗПІДСТАВНО: Шипшина допомагає при застуді, хворобах нирок, жовчного міхура та підшлунової залози

29 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
275

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про користь шипшини при застуді, хворобах нирок, жовчного міхура та підшлунової залози, а також при запаленні ясен.

Однак, цьому немає підтверджень. Жодне дослідження не підтверджує ефективність шипшини при згаданих станах чи хворобах.

У статтях про альтернативні методи лікування не завжди чітко стверджують, що рослина ефективна проти низки станів чи захворювань. Однак, у цих матеріалах не згадують доказову медицину, пропонують рецепти застосування відварів, настоянок чи мазі з різних рослин. 

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря.

З’ясувати, чи вітамін або харчовий додаток має доведену лікувальну дію у можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту, хвороби чи стану

Шипшина потенційно ефективна при артрозі та полегшенні болю після операцій, але цьому немає наукових доказів. Також шипшину часто рекомендують як джерело вітаміну С, втім значна його частина руйнується при термічній обробці. Застосування шипшини при інших захворюваннях та станах не підтверджують наукові дослідження.

Шипшина

Вживання шипшини є ймовірно безпечним, однак у великих кількостях це може викликати побічні ефекти, наприклад, діарею. Крім того, у великих дозах шипшина може спричинити утворення каменів в нирках через велику кількість вітаміну С.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний