БЕЗПІДСТАВНО: Смерть Джона Макафі пов’язана з його критикою «глибинної держави» в США

БЕЗПІДСТАВНО: Смерть Джона Макафі пов’язана з його критикою «глибинної держави» в США

20 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
198

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про смерть Джона Макафі, засновника американської компанії McAfee, що спеціалізується на розробці антивірусного забезпечення. Кажуть, ще в липні 2020 року він опублікував відео з критикою «глибинної держави» США і через тиждень за цю позицію його арештували в Іспанії. А вже 23 червня 2021 року Джона Макафі знайшли мертвим у тюремній камері, незважаючи на його попередні заяви, що він не збирається вчиняти самогубство. 

Скриншот допису, який поширюють у Facebook

Утім, немає підстав стверджувати, що арешт і подальша смерть Джона Макафі пов’язані з його політичними поглядами.

Джон Макафі дійсно опублікував два короткі відео у своєму Twitter-акаунті про «глибинну державу» в США — «Чи існує глибинна держава? Вона таємно контролює Америку?» від 25 липня 2020 року та «Як глибинна держава використовує інструменти маркетингу для обману та корупції» від 29 липня 2020 року. У соціальних мережах він також регулярно критикував американську внутрішню і зовнішню політику, поширював маніпуляції, фейки щодо заходів для боротьби з COVID-19.

Глибинна держава (deep state) — це поняття, яке часто використовують у теоріях змови. Прихильники конспірологічних теорій про існування глибинної держави вважають, що насправді державою керують не офіційні представники влади, обрані на демократичних виборах, а таємна мережа чиновників разом з іншими силами, як-от крупним бізнесом чи військово-промисловим комплексом.

Арешт Макафі не був пов’язаний з дописами в соціальних мережах і відбувся не через тиждень після згаданих публікацій. Джона Макафі заарештували 3 жовтня 2020 року в Іспанії за вимогою американського правосуддя. Його звинуватили в ухиленні від сплати податків та умисному неподанні податкової декларації. Причому Джон Макафі неодноразово заявляв на своїй сторінці, що в останні роки умисно не сплачує податки.

До самої смерті він знаходився у в’язниці, його збиралися екстрадувати до США. 15 жовтня 2020 року Джон Макафі писав у Twitter, що не збирається вчиняти самогубство у в’язниці. Утім, варто пам’ятати, що це були перші тижні ув’язнення. Цілком можливо, що його позиція змінилась за майже 9 місяців перебування у в’язниці.

23 червня 2021 року Джона Макафі знайшли повішеним у тюремній камері. Раніше у той же день Національний суд Іспанії оприлюднив рішення про екстрадицію в’язня до США. У разі екстрадиції він міг би провести за гратами до 30 років.

Його адвокат підтвердив, що чоловік вчинив самогубство, тоді як дружина померлого відмовляється вірити в це. Згідно з джерелами іспанського видання El Pais, результати розтину підтвердили, що чоловік наклав на себе руки.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний