БЕЗПІДСТАВНО: Смерть футбольного воротаря Арне Еспеля пов’язана з вакцинацією

БЕЗПІДСТАВНО: Смерть футбольного воротаря Арне Еспеля пов’язана з вакцинацією

28 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
229

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російський телеграм-канал поширює інформацію про смерть воротаря Арне Еспеля під час футбольного матчу після того, як він вдало відбив пенальті. У тексті автори задаються питанням, чи був воротар вакцинований. 

Немає жодних доказів, які б вказували, що смерть Арне Еспеля пов’язана з вакцинацією. 

Місцеве видання «Het Nieuwsblad» 11 лютого повідомило про смерть воротаря футбольного клубу «Вінкель Спорт». Під час матчу суддя призначив пенальті команді.  Арне Еспель успішно відбив удар, після чого знепритомнів і впав на землю. У нього розпочалися судоми. На місце також прибула швидка допомога, яка робила все можливе, в тому числі з дефібрилятором, але це не допомогло.  

Про смерть воротаря також повідомив і футбольний клуб на своїй сторінці у фейсбуці. 

Спортивний менеджер «Вінкель Спорт» Патрік Ротсерт сказав: «Це катастрофа і шок для всіх. Арне провів у клубі все своє життя, і його дуже любили. Він був надзвичайно чуйним хлопчиком, завжди в гарному настрої і готовим прийти на допомогу. Це дійсно важкий удар. Перш за все для його сім’ї, а також для всього нашого клубу». 

Жодних повідомлень про те, що смерть Арне Еспеля хоч якось пов’язана з вакцинацією, немає. Водночас і немає офіційних пояснень, що стало причиною смерті.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний