БЕЗПІДСТАВНО: Спориш має лікувальні властивості при низці захворювань та станів

БЕЗПІДСТАВНО: Спориш має лікувальні властивості при низці захворювань та станів

29 Жовтня 2021
FacebookTwitterTelegram
834

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про користь споришу при безплідді, захворюваннях нирок, печінки, шлунка, сечового міхура, дихальних шляхів, а також при гіпертонічній хворобі та анемії.

Однак, цьому немає підтверджень. Жодне дослідження не підтверджує ефективність застосування споришу при згаданих захворюваннях чи станах.

У статтях про альтернативні методи лікування не завжди чітко стверджують, що рослина ефективна проти низки станів чи захворювань. Однак, у цих матеріалах не згадують доказову медицину, пропонують рецепти застосування відварів, настоянок чи мазі з різних рослин. 

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря.

З’ясувати, чи вітамін або харчовий додаток має доведену лікувальну дію у можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту, хвороби чи стану

Спориш — трав’яниста рослина, яку використовують для виготовлення ліків. У народній медицині спориш застосовують при кашлі, бронхіті, болі в горлі, туберкульозі, для зупинки кровотечі та лікування запалення ясен. Однак, наукові дослідження не підтверджують ефективність використання споришу в лікувальних цілях.

Спориш

Вживання споришу та його нанесення на шкіру є ймовірно безпечним, однак варто уникати прийому споришу під час вагітності та грудного вигодовування, оскільки його вплив на організм недостатньо вивчений.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний