БЕЗПІДСТАВНО: США виділяє допомогу Україні із заморожених російських активів

БЕЗПІДСТАВНО: США виділяє допомогу Україні із заморожених російських активів

27 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
668

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито $350 млрд, які Вашингтон збирається виділити Україні для допомоги у відбудові, — це не власні кошти Америки, а заморожені активи росії. Автори публікації стверджують, що «дивним чином» суми американської допомоги та конфіскованих російських виявляються однаковими. Тому вони запевняють, що США не витрачали б свої гроші для підтримки України.

Утім, ці твердження безпідставні. Адже закони США не дозволяють передати конфісковане майно Україні.

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну міжнародні партнери заморозили близько $300 млрд російських активів. Із них США заблокували майже $100 млрд Центробанку росії. 

Прем`єр-міністр Денис Шмигаль наголошував, що джерелом відновлення України мають стати конфісковані активи росії та російських олігархів. Однак у світі не існує відповідного механізму, який дозволив би направити конфісковані кошти в Україну. Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що хоча уряд розглядав таку можливість, вилучення заблокованих російських коштів було б незаконним.

Видання The New York Times повідомляло, що ідею передачі російських активів Україні підтримали у деяких країнах Європи, але у США цю ініціативу не схвалили. Американські посадовці побоювалися, що рішення направити заморожені кошти Центрального банку росії є незаконним, і може підірвати довіру інших країн до США як до гаранта безпеки інвестицій. 

У звіті аналітичного центру German Marshall Fund of the United States (GMF) автори аналізували можливість залучення заморожених російських активів для відбудови України. Вони вважають, що заморожені кошти Центробанку та активи російських олігархів мають бути залучені для відбудови України, однак через правову невизначеність та відсутність політичної волі це може статися нескоро. 

Рішення про конфіскацію приймаються на національному рівні, тому все буде залежати від того, чи зможуть уряди створити правову базу, яка дозволить передати заблоковані російські активи Україні. Зараз сума, яку Київ потенційно міг би отримати, невідома.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний