БЕЗПІДСТАВНО: Суміш лимону, меду та часнику – суміш від 100 хвороб та лікує весь організм | VoxUkraine
Beta

БЕЗПІДСТАВНО: Суміш лимону, меду та часнику – суміш від 100 хвороб та лікує весь організм

29 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
1031

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, нібито унікальна комбінація меду, лимону, часнику, горіхів та пророслої пшениці може вилікувати весь організм, запобігти розвитку раку чи інших серйозних захворювань.

Утім, цьому немає жодних підтверджень.

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді – небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звертатися за консультацією до лікаря

З’ясувати, чи вітамін або ж харчовий додаток має доведену дію у лікуванні хвороби чи стану можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту або ж за назвою хвороби чи стану

Часник не має доведеної лікувальної дії при жодних хворобах чи станах. Науковці припускають потенційний лікувальний ефект часнику для зниження ризику серцево-судинних захворювань, а також – його протипухлинну та антимікробну дію. Дослідження алліцину, основного компоненту часнику, поки не довели ефективність часнику як антибактеріального засобу в клінічних умовах, лише in vitro (або – «в пробірці» – тобто, коли дослідження не проводилися на живих організмах). Крім того, оцінити чи справді часник допомогає «зберегти красу та молодість тіла», тобто вплинути на довголіття, не можна. Тож поки про лікувальні властивості часнику говорити рано, потрібно проводити подальші дослідження. 

Корисні властивості застосування меду вивчають тривалий час. Однак, наразі немає доведеної ефективності меду при жодній хворобі чи стані. Мед показує потенційну ефективність при лікуванні опіків, кашлю, виразки стопи при цукровому діабеті, синдромі сухого ока, загоєнні ран, стану почервоніння шкіри на обличчі, виразок роту та ясен, спричинених вірусом герпесу. Утім, про доведений ефект меду говорити зарано.

Лимон не має доведеної лікувальної дії при жодних хворобах чи станах. Хоча, лимон часто використовують для лікування застуди, дефіциту вітаміну С, для догляду за шкірою, наукові дослідження не підтверджують ефективність таких методів лікування. Є дослідження про потенційно корисний вплив лимону на артеріальний тиск, покращення слуху, лікування каменів в нирках, застуди та грипу. Проте, необхідно більше досліджень, щоб говорити про ефективність лимону як лікувального засобу.

Про те, що лимонний сік не лікує рак ми вже писали тут

У пророслих зернах містяться поживні речовини, однак доказів, що вони допомагають вилікувати низку захворювань також немає.

Нагадуємо, що збалансоване харчування позитивно впливає на організм та може зменшити ризик розвитку багатьох захворювань.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний