БЕЗПІДСТАВНО: Суміш цибулі, часнику, хрону та меду лікує віруси та пневмонії | VoxUkraine

БЕЗПІДСТАВНО: Суміш цибулі, часнику, хрону та меду лікує віруси та пневмонії

27 Лютого 2021
FacebookTwitterTelegram
4502

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про нібито унікальні лікувальні властивості суміші цибулі, часнику, хрону та меду. Мовляв, цибуля та часник лікують 98% від усіх пневмоній, вірусів та кашлю.

Утім, цьому немає наукового підтвердження.

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді – небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звертатися за консультацією до лікаря. 

З’ясувати, чи має вітамін або ж харчовий додаток доведену дію у лікуванні хвороби чи стану можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту або ж за назвою хвороби чи стану

Часник не має доведеної лікувальної дії при жодній хворобі чи стані. Науковці припускають потенційний лікувальний ефект часнику при атеросклерозі, діабеті, високому рівні холестерину, високому кров’яному тиску, раку простати. Дослідження аліцину, основного компоненту часнику, поки не довели ефективність часнику як антибактеріального засобу в клінічних умовах, лише in vitro (або – «в пробірці» – тобто, коли дослідження не проводилися на живих організмах). Крім того, оцінити чи справді часник допомогає «зберегти красу та молодість тіла», тобто вплинути на довголіття, не можна. Тож поки про лікувальні властивості часнику говорити рано, потрібно проводити подальші дослідження

Корисні властивості застосування меду вивчають тривалий час. Однак, наразі немає доведеної ефективності меду при жодній хворобі чи стані. Мед показує потенційну ефективність при лікуванні опіків, кашлю, виразки стопи при цукровому діабеті, синдромі сухого ока, загоєнні ран, стану почервоніння шкіри на обличчі, виразок роту та ясен, спричинених вірусом герпесу. Утім, про доведений ефект меду говорити зарано.

Цибуля містить корисні речовини: вітамін С, фолієву кислоту, вітамін В6 та калій. Утім, цибуля не має доведеної лікувальної дії при жодних хворобах чи станах. Невідомо, чи речовини, що містяться у цибулі, знищують стрептококи, туберкульозні та дифтерійні палички, а також віруси грипу та інших ГРВІ. В Американській цибулевій асоціації зазначають, що деякі дослідження доводять противірусні властивості сполук, виявлених у цибулі. Є навіть наукові дослідження, що демонструють певний захисний вплив сполук цибулі від вірусу грипу. 

Також дослідження останніх десятиліть загалом підтверджують антимікробну природу цибулі, а також її сполук та екстрактів. Однак важливо, що таких клінічних досліджень проводилося дуже мало. Крім цього, бракує науково доведеної інформації про дози та способи ефективного застосування цибулі. 

Хрін також не має доведеної лікувальної ефективності. Дослідження на ранніх етапах показують, що потенційно при регулярному вживанні хрону можна зменшити ймовірність зараження інфекціями дихальних шляхів, а також, що хрін можливо ефективний проти кашлю. Утім, поки доказів недостатньо. Доведеного ефекту хрону проти астми також немає.

Так, жоден із перелічених продуктів не має доведеної лікувальної дії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний