БЕЗПІДСТАВНО: Термінали Старлінк, які Польща передала для України, продають на OLX

БЕЗПІДСТАВНО: Термінали Старлінк, які Польща передала для України, продають на OLX

31 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
454

Перевірка фактів у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють фото, на яких нібито продають термінали Старлінк, які Польща передала Україні. Як доказ, автор наводить об’яву на українському сервісі OLX, де нібито ці термінали продаються гуртом. 

Немає жодних підтверджень, що на сайті продають саме ті Старлінки, які передала Польща. В Україні є можливість придбати термінали для власних потреб у офіційного представництва або приватних продавців.

Скриншот посту

На фото помітно, що пропозицію продажу розмістили на сайті OLX. Під час пошуку за ключовими словами на сайті нам не вдалося знайти оголошення, яке є на фото. 

За зворотним пошуком за фото, нам вдалося знайти оголошення з подібною картинкою, але зараз воно недоступне. Проте ми знайшли інші пропозиції продажу Старлінк в межах 20 тисяч гривень, як це вказано на скриншоті оголошення. Водночас немає доказів, що це саме ті Старлінки, які Польща передала для України. 

У першу чергу Старлінками користувалися військові. В інтерв’ю Forbes від 31 жовтня 2022 року віцепремʼєр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров сказав, що терміналами користуються в енергетичній, медичній, телекомунікаційній та інших сферах. Це Старлінки, які влада закуповує або ж отримує як міжнародну допомогу. 

Із 20 квітня 2022 року інтернет-терміналами Старлінк під час воєнного стану можуть без будь-яких перешкод користуватися всі. Тому Старлінк доступний для особистих потреб українців. 

Коли рф почала атакувати критичну інфраструктуру України, попит на Старлінк збільшився. Михайло Глушко, директор з продукту міжнародної доставки Nova Poshta Global вказав, що раніше вони доставляли близько 5 Старлінків на день. А вже на початку грудня 2022 року ця кількість вже складала 50 старлінків на день. Термінали можна придбати як на офіційному сайті Старлінк, так і в рітейлерів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний