БЕЗПІДСТАВНО: Тричі вакцинований німецький боксер помер на рингу

БЕЗПІДСТАВНО: Тричі вакцинований німецький боксер помер на рингу

31 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
367

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що німецький боксер Муса Ямак помер на рингу під час поєдинку. До цього він був 3 рази вакцинований від коронавірусу. У дописах натякають, що причиною смерті боксера стала саме вакцинація від COVID-19.

Скриншот допису

Утім, це твердження безпідставне. Пояснюємо чому.

Німецький Боксер Муса Ямак дійсно помер під час поєдинку на ринзі в Мюнхені, який проходив 14 травня 2022 року. Ямак отримав сильний удар по голові від свого супротивника, а у 3 раунді він втратив свідомість. Команда парамедиків намагалася врятувати його. Спортсмена відправили до шпиталю, однак 15 травня стало відомо про смерть боксера через серцевий напад. При цьому жодних підстав вважати, що причиною смерті стала вакцина від коронавірусу, немає. Поліція припустила, що причиною смерті могла стати травма, отримана під час поєдинку, або ж невідома хвороба. Погіршити стан боксера також могла несвоєчасно надана медична допомога.

По-перше, у публічному доступі немає інформації про те, чи був Муса Ямак вакцинований від COVID-19. Твердження, ніби боксер був щеплений тричі, це домисли авторів дописів.  

По-друге, смерть боксерів та спортсменів через перенавантаження — відносно поширене явище. Муса Ямак помер від серцевого нападу. Як показують дослідження, проблеми із серцем є основною причиною передчасної смерті спортсменів. У середньому від серцевих нападів помирає від 1 із 40 тис. до 1 із 80 тис. спортсменів щороку.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний