БЕЗПІДСТАВНО: Цитата Джо Байдена «Мрії про велику росію завжди закінчуються картками на хліб»

БЕЗПІДСТАВНО: Цитата Джо Байдена «Мрії про велику росію завжди закінчуються картками на хліб»

31 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
1150

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, ніби Джо Байдену належить цитата «Мрії про велику росію завжди закінчуються картками на хліб»

Скриншот допису

Однак у відкритих джерелах немає жодних доказів того, що цитата належить Джо Байдену.

У російськомовному та українськомовному сегментах фейсбука цитату з посиланням на авторство Джо Байдена почали поширювати щонайменше з листопада 2020 року. Під час повномасштабного вторгнення росії в Україну про цю цитату почали писати знову.

Ми вирішили перевірити, чи є ця цитата в джерелах з високою якістю фактологічного викладу інформації (за даними ресурсу Mediabias/Factcheck). Таких версій цитат англійською мовою як «Dreams of a great Russia always end with bread cards» та «Dreams of a great Russia always run out with bread cards» немає в жодних джерелах. Також ми шукали цитату через словосполучення «dreams of a great Russia», «bread cards», серед результатів також немає згадок про Джо Байдена. 

Якщо шукати цитату українською, відповідних результатів у пошуку з цитатою також немає. Пошук російською наводить на кілька посилань з наведеною у дописі цитатою та нібито авторством Джо Байдена, однак вони не є джерелами з високою якістю фактологічного викладу інформації. 

Раніше ми неодноразово спростовували подібні фейки про авторство цитат. Наприклад, цитату «Генерали зажди готуються до минулої війни» приписували Вінстону Черчиллю. Однак оригінальна цитата Черчилля відрізняється від наведеної.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний