БЕЗПІДСТАВНО: Цитата Маргарет Тетчер про росію та світ

БЕЗПІДСТАВНО: Цитата Маргарет Тетчер про росію та світ

28 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
949

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із 2014 року в мережі поширюють нібито цитату Маргарет Тетчер: «‎Якщо плюнути в росію — вона втреться! Якщо плюне росія — світ захлинеться!»‎. Однак немає доказів того, що Маргарет Тетчер є авторкою вказаної цитати. 

Скриншот допису

Цю цитату з указанням авторства Маргарет Тетчер поширюють в мережі щонайменше з 2014 року. Її вкотре почали активно поширювати під час повномасштабного вторгнення росії в Україну. 

Пошук цієї цитати англійською мовою не дав жодних результатів. Пошук цитати українською та російською мовою не відображає джерел з високою якістю фактологічного викладу інформації. Фактчекери з Проверено припускають, що цитата є видозміненим виразом із роману Павла Корнєва «Чорні сни»: «‎Якщо ти плюнеш у колектив — колектив втреться, якщо колектив плюне в тебе — втопишся». У мережі також поширюють іншу версію цитати: «Якщо світ накладе санкції на росію — вона втреться, якщо росія накладе санкції на світ — він потоне». 

На сайті Фонду Маргарет Тетчер публікують тисячі історичних документів, які належать до періоду Тетчер, однак фонд не публікував схожої чи аналогічної її цитати.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний