БЕЗПІДСТАВНО: Цитата Олександра Пушкіна про девіз царя

БЕЗПІДСТАВНО: Цитата Олександра Пушкіна про девіз царя

29 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
1517

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що Олександр Пушкін є автором цитати «Лякаючи зовнішніми ворогами, нас вбивають зсередини, але не змінюється з роками девіз царя “кради й бреши”»

Скриншот допису

Проте, немає жодних доказів, що ці слова належать Олександру Пушкіну. Результати пошуку не відображають надійних джерел із зазначенням того, що цитата належить Пушкіну.

Ми звернулися до Київського музею О. С. Пушкіна. У електронному листі директорка музею Тишаєва Н. Ю. відповіла нам, що Олександр Пушкін не вживав у своїх творах слова “воруй” та “ври”.

У мережі часто можна зустріти вислови, які приписують відомим особам, але ці вислови насправді їм не належать. Раніше ми спростовували те, що вірш про вічних лакеїв Європи нібито належить Олександру Пушкіну, а Тарас Шевченко начебто є автором віршів «Кацапи» та «А що, брати, проспали волю».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний