БЕЗПІДСТАВНО: У Держбюджеті 2024 Кабмін скорочує видатки на медицину

БЕЗПІДСТАВНО: У Держбюджеті 2024 Кабмін скорочує видатки на медицину

18 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
221

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

Пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію, нібито у Кабінеті Міністрів Україні почали терміново правити Державний бюджет на 2024 рік, під скорочення потраплять усі статті,  пов’язані з освітою, медициною та соціальним забезпеченням. 

Скриншот допису

Утім, проєкт Держбюджету 2024 вже поданий до Верховної Ради. 

Станом на кінець вересня проєкт Держбюджету 2024 поданий Кабінетом Міністрів до Верховної Ради України. Інформації щодо його змін немає. Ба більше, бюджет передбачає зростання витрат на медицину. 

Так, у 2024 році загальний бюджет на сферу охорони здоров’я передбачається в розмірі майже 202 млрд грн. Натомість у 2023 році в бюджеті закладалось 176,1 млрд грн на відповідні потреби. Враховуючи прогнозовану НБУ інфляцію на 2024 рік у 8,5%, цьогоріч запланована сума перевищує попередню близько на 10 млрд грн. 

На фінансування Програми медичних гарантій у 2024 році передбачено 159 млрд грн. Як пояснюють у Міністерстві охорони здоров’я України, це дасть можливість пріоритезувати тарифи для хірургічних і опікових пакетів, а також пакети психологічної підтримки та психіатричної допомоги. Крім цього, у 2024 році в Програмі вперше з’явиться пакет допоміжних репродуктивних технологій (методики лікування безпліддя), фінансування трансплантації теж переходить до Програми.

Також бюджетом заплановано закупівлю нового медичного обладнання, зокрема для покращення діагностики пухлин на ранніх стадіях, оцінки поширеності пухлинного процесу та ефективності хіміє- і променевої терапії.

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко зазначає, що уряд розуміє необхідність підтримки належного фінансування сфери охорони здоров’я. «Наразі медична система потребує особливої уваги, адже навантаження зросло в рази. Щодня ми стикаємося з новими викликами. Всі розуміють, що безперебійне функціонування медичної системи — це врятовані життя наших людей. Маємо дивитися і в майбутнє, вже зараз закладаючи підґрунтя для реалізації Української доктрини, основні напрями якої озвучив Президент України. Ключове завдання — враховуючи потреби ветеранів, створювати можливості універсального доступу до якісної та безоплатної медичної допомоги для всіх українців. Дуже важливою є підтримка комітету та парламенту загалом», — сказав міністр під час участь у виїзному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування на Дніпропетровщині.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний