БЕЗПІДСТАВНО: У Харківській області мобілізують чиновників — фото

БЕЗПІДСТАВНО: У Харківській області мобілізують чиновників — фото

23 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
1880

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито за свідченнями місцевих жителів у Харківській області вирішили мобілізувати працівників місцевої адміністрації. Хоча згідно із законодавством, чиновників звільнені від мобілізації, бо мають «забезпечувати життєдіяльність населених пунктів». Як доказ наводять фото повістки з підписом міського голови міста Первомайський Миколи Бакшеєва. 

Утім, подібні твердження безпідставні. За повісткою неможливо сказати, що її вручили саме чиновнику. 

Скриншот допису

Зміст повістки визначено Порядком організації та ведення військового обліку, який затверджує Кабмін. Із січня 2023 року в Україні діє новий Порядок. У новій редакції формат повістки зазнав деяких змін. Зокрема було уточнено перелік документів, які має мати при собі призовник, та розширено перелік органів, куди військовозобов’язаний може з’явитися. 

Якщо раніше це був лише територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (військкомат), то відтепер до переліку додано ще органи СБУ, підрозділи Служби зовнішньої розвідки для військового обліку офіцерів запасу в цих органах. Оновлено також список підписантів: повістки можуть завіряти керівники військкомату, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки, а також голови сільських, селищних та міських рад, якщо в населеному пункті немає військкомату. Керівників підприємств чи організацій у списку вже немає. 

На фото, що поширюють у мережі, повістка нового зразка. Міський голова має право видавати повістку, однак це не означає, що її видали саме працівнику місцевої адміністрації. 

Повістка старого зразка

Повістка нового зразка

Більше того, обов’язкового звільнення від мобілізації для чиновників у законі не передбачено. Так, згідно із ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», працівники органів місцевого самоврядування можуть бути заброньовані за місцем роботи і не підлягати призову. Однак лише у разі, якщо це необхідно для забезпечення функціонування відповідного органу. 

Отримання повістки необов’язково означає, що цю особу відразу мобілізують та відправлять на війну. Насамперед виклик до військкомату потрібен для перевірки даних громадянина і визначення його придатності до служби.

Серед держслужбовців не підлягають призову народні депутати та працівники органів військового управління, військових частин (підрозділів), підприємств, установ та організацій Міноборони, ЗСУ, НАБУ, ДБР, СБУ, Держспецзв’язку, Служби зовнішньої розвідки, Нацгвардії, Держприкордонслужби, Нацполіції, Бюро економічної безпеки, Державної виконавчої служби та Управління державної охорони.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний