БЕЗПІДСТАВНО: У командира «Сталевого кордону» Валерія Падителя є родичі в росії

БЕЗПІДСТАВНО: У командира «Сталевого кордону» Валерія Падителя є родичі в росії

31 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
300

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали вкотре намагаються дискредитувати військових ЗСУ. Пропагандисти заявляють, начебто у командира бригади «Сталевий кордон» Валерія Падителя є родичі в російському місті Пермі й саме це нібито допомогло йому швидше вийти з полону. Автори додають, що саме Падитель у травні 2022 року передав наказ військовим на Азовсталі скласти зброю.

Немає жодного підтвердження, що у Валерія Падителя є родичі в росії. До того ж про евакуацію бійців із Азовсталі повідомив командир «Азову» Денис Прокопенко.

Скриншот публікації

Валерій Падитель — полковник, із 2021 року був начальником Донецького прикордонного загону та одним із оборонців Маріуполя. Останнім зі свого підрозділу вийшов з «Азовсталі» та потрапив у полон у травні 2022 року. 21 вересня 2022 року його звільнили з полону. Зараз є командиром бригади «Сталевий кордон», що входить до складу «Гвардії наступу».

Повідомлення про нібито родичів Валерія Падителя в Пермі є безпідставними. У російській мережі «Вконтакте» ми знайшли акаунт жінки, який поширюють росіяни. Однак на її сторінці немає жодної згадки у дописах або фотографій із Валерієм. До того ж у відкритих джерелах немає інформації про сім’ю Валерія Падителя. В одному з інтерв’ю він згадував про дружину, проте не називав її імені.

Скриншот сторінки у фейсбуці, який поширюють телеграм-канали

Від початку широкомасштабного вторгнення росіяни намагалися захопити Маріуполь, зокрема обстрілювали цивільні будинки та блокували виходи із бункерів на заводі «Азовсталь». 7 травня 2022 року в Міністерстві реінтеграції повідомили про евакуацію всіх жінок, дітей та людей похилого віку з Азовсталі. Водночас росія відкидала всі варіанти евакуації українських військових та наполягала, аби вони здавалися в полон.

Від початку широкомасштабного вторгнення командир полку «Азов» Денис Прокопенко особисто приймав рішення щодо оборони Маріуполя. 16 травня 2022 року він у відеозверненні повідомив про виконання наказу вищого військового командування про збереження життя військових та припинення оборони Маріуполя. Пізніше заступниця міністра оборони Ганна Маляр розповіла про операцію з порятунку військових на «Азовсталі». Отже, саме Денис Прокопенко сповістив захисників «Азовсталі» про наказ вищого командування, а не Валерій Падитель.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний