БЕЗПІДСТАВНО: У Кривому Розі продають 6 літрів води за 240 гривень — фото

БЕЗПІДСТАВНО: У Кривому Розі продають 6 літрів води за 240 гривень — фото

12 Червня 2023
FacebookTwitterTelegram
214

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські та українські медіа поширюють фото, де нібито в одному з магазинів Кривого Рогу продають пляшку води місткістю 6 літрів за 240 гривень. 

Насправді ціни на питну воду в Кривому Розі суттєво не змінилися. Ймовірно, на фото вказана ціна за упаковку, а не одну пляшку.

Скриншот допису

Для початку варто звернути увагу на сам цінник. На ньому помітно, що ціна у 239,90 гривень складає не за одну пляшку, а за упаковку води 

Напис на ціннику

Водночас на фото не видно саму упаковку, на полиці стоять окремі бутлі. Крім того, бутель води на фото не схожий на той, назва якого вказана на ціннику, — «Куяльник Сімейна». У них відрізняється колір кришки, а на фото, яке поширюють, немає етикеток. Це не дозволяє визначити, якого виробника ця вода. Можливо, цінник у 239,9 грн знаходиться не в тому місці. 

Фото пляшок з допису

Приклади пляшок «Куяльник Сімейна» 

Голова Дніпропетровської ОДА Сергій Лисак заявив, що ціна на воду не змінилася критично. Є лише поодинокі випадки, де підприємці суттєвого підвищили ціни, але з ними провели роботу.   

Фото цін на воду з магазинів Кривого Рогу. Джерело: Сергій Лисак / Дніпропетровська ОДА (ОВА)

Також подібних цін нам не вдалося знайти на сайтах магазинів у Кривому Розі. Наприклад, у магазині «АТБ» подібний бутель води коштує 34 гривні. 

Ціна на подібну пляшку з водою в одному з «АТБ» у Кривому Розі

На «Prom» 6-літрова «Куяльник Сімейна» коштує 63 гривень, а на «Rozetka» — 109 гривень за дві пляшки по 6 літрів. 

Місцеве видання «Kryvbass city» повідомляє, що якщо днем 6 червня  люди купляли по кілька бутлів води, то вже ввечері ажіотаж на воду у Кривому Розі зник. 

Після підриву росіянами Каховської ГЕС виникло питання водозабезпечення Кривого Рогу водою, який на 70% залежить саме від Каховського водосховища через водосховище «Південне». Щоб виправити ситуацію, потрібно зменшити на 30% споживання води у деяких районах міста. Наприклад, зменшити тиск води в кранах, обмежити водоспоживання на промислових об’єктах, ввести в окремих селах подачу води за розкладом.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний