БЕЗПІДСТАВНО: У Китаї стратили корупціонерів-втікачів

БЕЗПІДСТАВНО: У Китаї стратили корупціонерів-втікачів

26 Серпня 2021
FacebookTwitterTelegram
763

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про покарання для корупціонерів у Китайській Народній Республіці (КНР). Кажуть, Китай повернув з-за кордону понад 2 500 корупціонерів та 8,6 млрд юанів. Винних у корупції, за словами користувачів соцмереж, стратили.

Скриншот допису, що поширюють у Facebook

Проте немає підстав вважати, що всі корупціонери отримали смертний вирок у Китаї.

Насправді, це новина не 2021 року. Про неї повідомили китайські державні ЗМІ 25 березня 2017 року. Протягом 2014-2016 років у рамках операції “Sky Net” вдалося повернути до КНР 2 566 осіб, яких звинувачували в корупції, та 8,6 млрд юаней ($125 млн), втрачених унаслідок злочинів. У повідомленні не уточнювали, яке покарання понесуть ці особи. Більше про цю групу в 2 566 осіб у ЗМІ не згадували, їхня подальша доля невідома. 

Корупціонерам у Китаї дійсно можуть винести смертний вирок, але не у всіх випадках. Так, найтяжче покарання несуть ті злочиці, чиї дії призвели до незаконного збагачення на суму більше ніж 100 000 юанів — їх очікує ув’язнення на термін від 10 років, довічне ув’язнення, конфіскація майна, смертна кара в залежності від тяжкості злочину. Причому в чинному законодавстві не уточнюють, за яких саме умов корупціонеру можуть призначати, наприклад, не довічне ув’язнення, а смертну кару.

Крім того, здійснення смертного вироку можуть відтермінувати або навіть замінити його на довічне ув’язнення або ув’язнення на 15-20 років у залежності від поведінки в’язня.

Неможливо перевірити, чи стратили корупціонерів, заарештованих в 2014-2016 роках, оскільки КНР не розголошує статистику смертної кари. Amnesty International, міжнародна правозахисна організація, стверджує, що Китай очолює антирейтинг країн, в яких страчують найбільше людей. Водночас точна кількість смертних вироків залишається невідомою.

Нагадуємо, що раніше ми спростовували фейк про страту 26 корумпованих чиновників у Китаї.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний