БЕЗПІДСТАВНО: У Києві у водопровідній воді виявили глистів — фото

БЕЗПІДСТАВНО: У Києві у водопровідній воді виявили глистів — фото

29 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
95

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито у Києві у водопровідній воді виявили глистів. Про це повідомив блогер Антон Гура. Російські телеграм-канали додають, що це вчергове підтверджує небезпечність води в Україні.  Крім того, бригадам ЗСУ, сформованим з жителів західних областей України, забороняють вживати водопровідну та колодязну воду.

Утім, подібні звинувачення безпідставні. 

Скриншот допису

Гура Антон — український блогер та псевдоексперт. Із 2012 року працював комерційним директором у медичній компанії «Біо Тест Мед», яка постачає техніку та матеріали для медичних лабораторій. Із 2020 року активно коментує медичні теми, у березні 2020 року став відомий тим, що поширив фейкове відео з літака Мілан-Київ, на якому нібито були пасажири з коронавірусом (насправді — ні). З 2022 року поширює наративи російської пропаганди та конспірологічні теорії, на початку повномасштабного вторгнення закликав людей не чинити опір окупантам. Проживає в Києві.

26 серпня 2023 року Гура справді виклав допис у телеграмі про знайденого «мертвого глиста» у воді після кип’ятіння та заморожування. Утім, подібне фото не є доказом небезпечності усієї водопровідної води в Києві. Гура навіть не коментує, чи саме водопровідну воду він перевіряв. «Глист» може бути й залишками бруду. Про масовість подібного явища теж не йдеться: українські ЗМІ не повідомляли про випадки знаходження глистів у воді киян.

«Київводоканал» цілодобово перевіряє якість води, поданої через центральну систему водопостачання:

  • на виході з очисних споруд контроль здійснюється щоденно за 22-ма, щомісячно за 48-ми та щорічно за 76 показниками,
  • на артезіанських насосних станціях перевірка проводиться в свердловинах та на виході з насосних станцій,
  • у розподільчих водопровідних мережах міста якість води перевіряється щоденно без вихідних у 35 контрольних точках на різних вулицях по всіх районах Києва,
  • Головна лабораторія «Київводоканалу» щодня аналізується більше 70 проб.

Наприкінці серпня та у першій половині вересня якість питної води в Києві відповідала чинним Державним санітарним правилам і нормам (ДСанПіН). 

Київський міський центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України теж щоденно проводить лабораторний контроль за якістю питної води в місцях водозаборів, на водопровідних спорудах і мережах централізованого господарсько-питного водопостачання. За останні кілька тижнів не виявили порушень. 

У «Київводоканалі» пояснюють, що локальне забруднення води може бути пов’язане з проблемами внутрішньобудинкових мереж, за стан якої відповідає утримувач будинку або власник (ЖЕО або ОСББ). Аби не відбувалось повторного забруднення води, фахівці рекомендують ліквідувати застої в мережі одразу ж після їхнього виявлення, проводити промивку внутрішньобудинкових мереж не менше разу на рік, запобігати нагріванню холодної води в мережі, ізолювати труби, що рідко чи взагалі не використовуються. 

Зазвичай маніпуляції щодо небезпечної української води пов’язані з ризиками масового поширення епідемій. Утім, ці інформаційні напади легко спростовуються результатами досліджень якості питної води. Саме російська агресія створює ризики для населення залишитись без чи з обмеженим доступом до чистої питної води.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний