БЕЗПІДСТАВНО: У школах Києва вивісили плакати із забороною мультика «Чебурашка»

БЕЗПІДСТАВНО: У школах Києва вивісили плакати із забороною мультика «Чебурашка»

24 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
902

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють оголошення із надписом «Якщо любиш Чебурашку — їдь на свою рашку». У повідомленнях додають, нібито такі плакати розміщені у школах Києва.

Це — неправда. Немає підтвердження, що такі плакати розміщують саме у школах Києва. Крім того, в Україні офіційно не видавали заборони на мультфільм «Чебурашка».

Скриншот публікації

Зворотний пошук по фото у Google Images та Tineye результатів не дав. Тож ми вирішили перевірили плакат Чебурашки із надписом на російському порталі Yandex Images, заблокованому в Україні, та встановили, що фото поширюють лише у російському сегменті новин. У повідомленнях російські медіа посилаються на російського блогера, який нібито першим виклав фото плаката.  Утім, ми не виявили публікацій із таким плакатом в українських джерелах.

Користувачі мережі пов’язують плакат із випуском рімейку мультфільму «Чебурашка» у кінотеатрах росії. Також у повідомленнях стверджують, нібито Володимир Зеленський заборонив мультфільм «Чебурашка» в Україні. Натомість українська сторона не надавала офіційних заборон на трансляцію саме цього мультфільму. Згідно з законом «Про забезпечення функціонування української мови як державної», кінотеатрам в Україні дозволяється демонструвати іноземні фільми мовою оригіналу, але із субтитрами державною мовою. Загальна кількість фільмів мовою оригіналу не повинна перевищувати 10 % від загальної кількості сеансів на місяць. Однак діє заборона на виробництво та трансляцію фільмів з учасниками, до яких застосовані санкції.

Хоча Україна офіційно не забороняла показ мультфільму «Чебурашка», у кінострічці беруть участь російські актори, які відвідували окупований Крим. До прикладу, одним із акторів російського «Чебурашки» є Федір Добронравов. Останньому СБУ у 2017 році заборонила в’їзд на три роки. Він робив антиукраїнські публічні заяви, у яких зокрема підтримував анексію Криму росією. Однак у 2019 заборону на в’їзд Добронравову скасували.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний