БЕЗПІДСТАВНО: У США на президентських виборах у 2020 році голосували люди старші 200 років

БЕЗПІДСТАВНО: У США на президентських виборах у 2020 році голосували люди старші 200 років

26 Жовтня 2021
FacebookTwitterTelegram
354

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито на президентських виборах у США в 2020 році в одному з штатів проголосували понад 2 тисяч виборців, яким було більше 200 років. А одному з виборців нібито виповнилось аж 850 років. 

Скриншот допису

Утім, цьому немає жодного підтвердження. Жодне авторитетне незалежне ЗМІ не повідомляло про такі випадки. 

Першоджерело цієї інформації — Майк Лінделл (Mike Lindell), американський бізнесмен та прихильник Дональда Трампа. Незалежні іноземні фактчекери неодноразово спростосували його заяви про президентські вибори 2020 року в США.

Немає підстав стверджувати, що у списках виборці були люди старші 200 років чи навіть віком 850 років. Людей, які б дожили до такого віку, ніколи не фіксували. Крім того, автор фейку Лінделл і сам не надав жодного підтвердження.

Найстарішою людиною на планеті була Жанна Луїза Кальман (Jeanne Louise Calment) з Франції, яка прожила 122 роки та 164 дні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний