БЕЗПІДСТАВНО: У відповідь на обурення українців рекламної кампанією «Louis Vuitton» бренд закликав «вчити географію»

БЕЗПІДСТАВНО: У відповідь на обурення українців рекламної кампанією «Louis Vuitton» бренд закликав «вчити географію»

17 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
345

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали та ЗМІ поширюють скриншот інстаграм-сторіз нібито з офіційної сторінки «Louis Vuitton», у якій бренд відповів на критику щодо їхньої нової реклами зі сторони українців. У рекламі деякі користувачі побачили російський прапор та символи, які рф використовує у повномасштабному вторгненні в Україну. Російські медіа повідомляють, що у відповідь на це організація опублікувала інстаграм-сторіз із написом українською — «вивчайте географію».   

Найвірогідніше, скриншот підробили. По-перше, усі російські медіа поширюють один і той же скриншот, зроблений рівно за 1 хв після публікації сторіз, а варті довіри західні медіа про це не повідомляли. По-друге, у «Louis Vuitton» не давали жодних коментарів із приводу реакцій українців. 

Фото з телеграм-каналу

У «Louis Vuitton» вже більше ста років використовують символіку, яка викликала обурення в українців через подібність до російських символів. Латинська літера «V» та синьо-червоні елементи були ще на особистій емблемі Гастона-Луї Віттона. Цю символіку використовували для речей бренду ще в 1901 році. 

На офіційній сторінці «Louis Vuitton» в інстаграмі немає жодних дописів із реакцією на критику з боку українців. Усі російські та англомовні медіа використовують лише один скриншот, зроблений через хвилину після публікації історії.  Їхні публікації датуються 5-6 березня. Але 5 березня видання «The Telegraph» написало про обурення з боку українських користувачів символікою від «LV». Тоді бренд не надав жодних коментарів щодо цієї ситуації. Згодом реакцій на критику на офіційних сторінках також не було. Варті довіри західні медіа взагалі не повідомляли про випадок зі сторіз в інстаграмі «Louis Vuitton», хоча малоймовірно, що скандальну реакцію відомого бренду могли проігнорувати всі водночас.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний