БЕЗПІДСТАВНО: Україна може збивати ракети в повітряному просторі Молдови

БЕЗПІДСТАВНО: Україна може збивати ракети в повітряному просторі Молдови

8 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
663

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що оскільки Україна та Молдова домовилися про співпрацю у сфері протиповітряної оборони, то Україна отримає право збивати ракети у повітряному просторі Молдови.

Однак цьому немає підтверджень. Ні Україна, ні Молдова не заявляли про такі домовленості.

6 грудня 2022 року Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль зустрівся із прем’єр-міністром Молдови Наталією Гавріліце. На зустрічі премʼєри обговорили спільну роботу над євроінтеграцією, протидію російській агресії, а також співробітництво в торгово-економічній та енергетичній сфері.

Премʼєри на зустрічі також домовилися співпрацювати по питаннях протиповітряної оборони. Однак жодна зі сторін не розголошувала деталей цих домовленостей. Немає додаткової інформації щодо того, чи обговорювали взагалі на зустрічі можливість того, що Україна буде збивати ракети у повітряному просторі Молдови. Офіційні сторони перемовин не робили таких заяв.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний