БЕЗПІДСТАВНО: Україною керують масони – на купюрі 500 грн зображена масонська символіка | VoxUkraine

БЕЗПІДСТАВНО: Україною керують масони – на купюрі 500 грн зображена масонська символіка

30 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
1567

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що нібито при владі України стоять масони, що підтверджує масонська символіка на українській грошовій купюрі номіналом 500 гривень. 

Утім, це судження не ґрунтується на підтверджених фактах.

На купюрах номіналом 500 грн, які друкували з 2006 по 2015 рік, зображена авторська ілюстрація до твору Григорія Сковороди «Піфагоровий трикутник» – трикутник із оком, вписаний в коло. Малюнок розташований зліва від зображення Києво-Могилянської академії на зворотній стороні банкноти. В повідомленні НБУ для банків про банкноту обґрунтовують це тим, що Сковорода вкладав у Піфагоровий  трикутник «глибокий символіко-філософський зміст». 

Утім, безпідставно вважати, що до зображення на банкноті зразка 2006-го року мають відношення масони, а тим більше, що Україною керують представники масонського ордену. Доказів того, що представники сучасної української влади чи політичні діячі належать до масонських лож, немає.

До того ж у 2015 році НБУ змінив дизайн банкноти і прибрав зображення трикутника.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний