БЕЗПІДСТАВНО: Українська біатлоністка втратила свідомість через щеплення від COVID-19

БЕЗПІДСТАВНО: Українська біатлоністка втратила свідомість через щеплення від COVID-19

11 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
1168

Перевірка фактів у рамках партнерства з Facebook

8 лютого Лідія Гончаренко повідомила, що українська біатлоністка Валентина Семеренко втратила свідомість через алергію на холод і не може продовжувати змагання у Олімпійських іграх, які якраз тоді проходили в Пекіні. Гончаренко ставить під сумнів серйозність алергії на холод як причину втрати свідомості та стверджує у коментарях, що всі учасники Олімпіади були зобов’язані щепитися від COVID-19. Таким чином, вона пов’язує втрату свідомості біатлоністки з вакцинацією від COVID-19.  

Скриншоти допису та коментаря 

Валентина Семеренко дійсно не змогла завершити гонку і це сталося через проблеми з диханням, які викликала алергія на холод. Чи вакцинувалася біатлоністка — невідомо. Тому безпідставно пов’язувати те, що сталося, із вакцинацією.

Валентина Семеренко брала участь у Олімпійських іграх-2022, що проводили у Пекіні. Біатлоністка не змогла завершити індивідуальну гонку, знявшись під час проходження третього кола. Головний тренер жіночої збірної Урош Велепець у коментарі для Суспільне Спорт пояснив, що у Семеренко виникли проблеми з диханням та з’явилися спазми. Причина цьому — незначна алергія на холод. 

Симптоми алергії на холод зазвичай не становлять загрози життю, але можуть бути серйозними. Серед легких чи середніх симптомів виділяють: кропивницю (почервоніння, свербіж шкіри), відчуття печіння на ураженій шкірі у теплі, припухлість, висока температура, головний біль, біль у суглобах, втома, тривога. Серед серйозних симптомів, при вияві яких потрібно надати невідкладну медичну допомогу, виділяють анафілаксію, проблеми з диханням (хрипи), набряк язика та горла, пришвидшене серцебиття, падіння артеріального тиску, непритомність та шок. 

Гончаренко стверджує, що всі учасники Олімпійських ігор-2022 повинні бути щеплені від COVID-19. Однак, це неправда. Якщо учасники змагань невакциновані неповністю — їм необхідно було перебувати на карантині 21 день. Випадки невакцинованих спортсменів, які могли надати медичні протипоказання до вакцинації, розглядали окремо. 

Ми не знайшли інформації про те, чи була вакцинована Валентина Семеренко. Але, навіть якщо Семеренко була вакцинована проти COVID-19, безпідставно пов’язувати будь-які проблеми зі здоров’ям чи реакції організму зі щепленням.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний