БЕЗПІДСТАВНО: Українська сторона розстріляли колону біженців під Сєвєродонецьком

БЕЗПІДСТАВНО: Українська сторона розстріляли колону біженців під Сєвєродонецьком

24 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
439

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі 16 березня поширили інформацію, нібито «укронацисти» розстріляли колону біженців між Рубіжним і Сєвєродонецьком, і внаслідок цього постраждало 200 людей. Стверджують, що на територію «лнр» тікають біженці з Луганщини. У той час, як в самому Сєвєродонецьку  «народна міліція лнр» нібито оточила українських військових в кільце. 

Скриншот допису у Facebook

Однак, такі заяви безпідставні. Примітно, що автори посилаються на так звану «народну міліцію», непідконтрольні Україні незаконні формування, які виконуватимуть безпекові та правоохоронні функції в самопроголошених республіках, і загони якої ведуть війну проти України.

Напередодні, 15 березня, російські військові зірвали евакуацію мешканців Рубіжного. Автобус із Сєверодонецька не зміг проїхати в Рубіжне через обстріли. 200 рубіжан не змогли виїхати з міста, яке перебуває під постійними обстрілами російських сил. Про це повідомив голова Луганської військової адміністрації Сергій Гайдай.

Маршрут з Сєвєродонецька до Рубіжного

На Луганщині російські військові неодноразово унеможливлювали евакуацію і брали людей у заручники. Окупанти обстрілювали евакуаційні автобуси з мирним населенням, наприклад у евакуаційний автобус з Попасної 18 березня. 

Крім того, що росія всіляко перешкоджає евакуації мирних мешканців українським урядом. Із тимчасово окупованих територій примусово вивезли на територію «лнр», «днр» і росії близько 500 тис. українців. За словами уповноваженої з прав людини України Людмили Денісової, спочатку люди потрапляють до так званих фільтраційних таборів Донецької області, потім їх вивозять у росію. Це порушує Женевську конвенцію про захист цивільного населення під час війни.

Із початку повномасштабної війни Сєвєродонецьк перебуває під обстрілами російських сил. У частині міста немає опалення та світла, тому що росіяни б’ють по об’єктах інфраструктури, а також по житлових будинках. Станом на 11 квітня місто перебуває під контролем україни, триває евакуація населення.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний