БЕЗПІДСТАВНО: Українська влада використовує синагогу в Умані як пункт збору військових та зброї
Beta

БЕЗПІДСТАВНО: Українська влада використовує синагогу в Умані як пункт збору військових та зброї

31 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
22

Перевірка фактів у рамках партнерства з Facebook

У соцмережах поширюють інформацію, нібито українська влада використовує синагогу в Умані як пункт збору та переправлення зброї та військових для участі у бойових діях. У деяких дописах посилаються на міністерство оборони росії. А також на анонімного «члена єврейської общини», який надав фото, на яких «українські нацисти формують прямо на території синагоги дві колони із націоналістами». 

Допис у Facebook

Фото, які начебто надав анонімний «член єврейської общини». На них українські військові начебто маскують зброю під мішки з будівельним сміттям та використовують для її перевезення шкільні автобуси з позначкою «Діти». Стоп-кадри з відео у Facebook

В Об’єднаній єврейські громаді спростували цей фейк.

«Об’єднана єврейська громада України заявляє, що всі синагоги та єврейські об’єкти в Україні використовуються тільки за призначенням, для здійснення релігійної діяльності чи допомоги членам єврейських громад та місцевому населенню. Навіть згідно з фото росіян, опублікованого у провокаційних цілях, очевидно, що ворота синагоги зачинені і в ній ніхто не перебуває», — йдеться у заяві громади. 

Фонд імені Рабі Нахмана в Умані підтверджує, що вказана у заяві синагога, яка є другою за розміром в Україні, була закрита з Рош-а-Шана (який святкувався у вересні 2021 року) і після того не використовувалася.

У Центрі протидії дезінформації при РНБО вважають, що мета російського вкиду — створити конфлікт між українською владою та Ізраїлем. Також фейк можуть використати як відволікаючий маневр від вірогідної провокації російських військових з обстрілу синагоги в Умані та подальшого звинувачення в цьому України. 

«Така дезінформація «вкидувалася» росією напередодні обстрілів пологового будинку та драмтеатру в Маріуполі. Провокації дали привід офіційному «рупору» кремля, спікеру від міноборони рф і.конашенкову  звинуватити в цьому українських військових», — наголосили в ЦПД.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний