БЕЗПІДСТАВНО: Українські партизани спалили завод із виробництва дронів у Львові

БЕЗПІДСТАВНО: Українські партизани спалили завод із виробництва дронів у Львові

14 Березня 2024
FacebookTwitterTelegram
291

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито українські партизани спалили у Львові завод із виробництва дронів, попередньо ліквідувавши охоронців заводу. Стверджується, що там щомісячно виробляли 5 тисяч дронів для ЗСУ, зокрема БПЛА «Фурія», «Лелека 100», RAM II UAV та інші. 

Утім, це безпідставне твердження. Досі не повідомляли деталі щодо вибуху на підприємстві у Львові. Підприємство не виробляє БПЛА, інформацію про виробництво поширив державний зрадник та проросійський пропагандист.

Скриншот публікації

Надійні українські видання дійсно повідомляли, що 18 лютого 2024 року у Львові стався вибух на території промислового комплексу по вулиці Антоновича. За словами речниці СБУ у Львівській області Роксолани Яворської, жертв унаслідок вибуху немає. Офіційних заяв щодо причин вибуху та причетних до нього досі не було. 

Пошук у Google Maps показав, що за даною адресою знаходиться ТОВ «Техприлад» наукове проектно-виробниче підприємство. «Техприлад» реалізує засоби вимірювальної техніки, вузли обліку енергоносіїв, системи автоматизації та управління технологічними процесами, необхідне програмне забезпечення до них та серверні програми верхнього рівня. На офіційному сайті «Техприлад», а також у відкритих джерелах немає жодної інформації про виробництво будь-яких типів БПЛА на даному підприємстві

Цей фейк поширював російський анонімний телеграм-канал «СВАРЩИКИ», а також проросійський блогер Юрій Подоляка, який звинувачується у державній зраді, поширенні антиукраїнської пропаганди та запереченні збройної агресії рф проти України.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний