БЕЗПІДСТАВНО: Українські спецслужби готують провокацію у Краматорську з обстрілами медзакладів

БЕЗПІДСТАВНО: Українські спецслужби готують провокацію у Краматорську з обстрілами медзакладів

22 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
331

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із 5 лютого у мережі поширюють інформацію, що українські спецслужби готують масову провокацію у Краматорську найближчим часом, аби потім звинуватити росію у воєнних злочинах. Російські джерела пишуть, що Україна планує підірвати будівлі наркологічного і онкологічного диспансерів та першої міської лікарні. І додають, що СБУ «привезли до міста західних журналістів для висвітлення нібито воєнних злочинів росії, при цьому персонал медустанов уже евакуювали та перевели на дистанційний режим роботи до особливого розпорядження».

Проте щонайменше один зі згаданих медичних закладів тимчасово евакуювали, а згадані журналісти знімали в Україні й до лютого 2023 року — немає підстав говорити, що їх привезли до міста спеціально.

Скриншот допису

Російське міноборони не вперше звинувачує ЗСУ в підготовці провокацій з обстрілами мирного населення, щоб створити привід для здійснення власної атаки. Наприклад, напередодні ракетного удару рф по залізничному вокзалу у Краматорську автори проросійських каналів застерігали жителів міста від користування залізничним транспортом. А одразу після обстрілу вокзалу 8 квітня на деяких каналах з’явилися повідомлення про те, що російські сили влучили по скупченню військ ЗСУ на Краматорському вокзалі. 

У рф стверджують, що персонал медустанов евакуювали та перевели на дистанційний режим роботи. Відомо про те, що Центр сучасної онкології Обласного територіального медичного об’єднання міста Краматорськ функціонує у Львові ще з серпня 2022 року. Хірург центру Володимир Жирко повідомив «Суспільному», що співробітників центру тимчасово евакуювали за наказом обласної державної адміністрації, оскільки бойові дії проходили безпосередньо поблизу Краматорська. Про те, чи функціонує у місті Краматорський міський наркологічний диспансер та міська лікарня №1, невідомо. Нагадаємо, що 7 вересня 2022 року росія завдала ракетного удару по Краматорську, внаслідок якого зазнала руйнувань будівля психіатричної лікарні.

Автори дописів посилаються на дописи в інстаграмі шведського фотожурналіста Нікласа Хаммарстрема (Niclas Hammarström) та фотографа шведської суспільної телемовної організації SVT Еміля Ларссона (Emil Larsson) як доказ, що вони прибули у Краматорськ, аби зафіксувати воєнні злочини України, в яких звинуватять росію. Ніклас Хаммарстрем зафіксував наслідки ракетного удару росії по житловому будинку у Краматорську 1 лютого, 2 лютого він опублікував це фото. Коли репортер прибув до міста — невідомо. 

Фото в інстаграм-акаунті Нікласа Хаммарстрема

Еміль Ларссон опублікував фото з Краматорська 2 лютого, однак це фото не було пов’язане з ракетним обстрілом. Немає доказів того, що репортер був у місті у цей день. Обидва журналісти раніше робили зйомки в Україні, тож їхні матеріали з Краматорську не виглядають підозрілими і не підтверджують теорію, ніби їх спеціально завезли в місто для здійснення провокацій.

Фото в інстаграм-акаунті Еміля Ларссона

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний