БЕЗПІДСТАВНО: Українську військову техніку продають на авторинку в Польщі

БЕЗПІДСТАВНО: Українську військову техніку продають на авторинку в Польщі

14 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
548

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали вкотре дискредитують ЗСУ та заявляють, начебто в Польщі на авторинку продають важку техніку з України. На авторинку нібито можна придбати будь-яку бойову машину піхоти (БМП), бронетранспортер (БТР) та інші військові авто, які передавали західні партнери. Автори допису додають, що на ринку також продають українську сільгосптехніку, яку раніше «вивезли місцеві  підприємці».

Утім, на сайті польського авторинку немає жодної згадки, що техніку привезли саме з України.

Скриншот публікації

Авторинок, на якому нібито продають українську техніку, має назву Motodemont та розташований у польському місті Казімеж. Насправді це компанія, яка спеціалізується на ремонті спецавтомобілів і вантажних автомобілів. Також Motodemont займаються відновленням деталей та вузлів для транспортних засобів, які здебільшого використовують у Збройних силах Польщі. Окрім цього, на офіційному сайті компанії та в соціальних мережах можна побачити різні пропозиції з продажу та модернізації авто або запчастин.

Серед усіх оголошень на сайті ми не знайшли авто марки Star 266, скриншоти яких поширюють пропагандисти. Однак на сторінці можна побачити багато інших варіантів схожих авто Star. Але в жодному з оголошень не вказують, звідки привезли автомобіль, чи ім’я продавця. До того ж позашляховики Star 266 виробляла польська компанія для Збройних сил Польщі. Отже, продаж транспорту на польському сайті не має нічого спільного з авто, які Україні передали західні партнери.

Також ми вирішили написати на пошту безпосередньо компанії Motodemont та запитати, чи продається українська техніка на їхньому сайті. Утім, ми не отримали розлогої відповіді від працівників компанії. Нам відповіли, що Motodemont не відомо про продаж техніки з України. 

Відповідь компанії Motodemont щодо продажу української техніки

Що ж до БМП та БТР, компанія має доволі маленький вибір. Насправді на сайті немає «всієї можливої» військової техніки, як про це писали російські телеграм-канали. Зараз у продажу Motodemont є лише 6 варіантів гусеничної військової техніки 1980-х років, 5 одиниць броньованої колісної техніки, кулемет та пускова установка.

Варто зазначити, що на сайті продають доволі стару техніку. До прикладу, Motodemont виставив на продаж танк T-55AM Merida, який зняли зі складу польської армії. Також цей танк не передавали Україні західні партнери. Окрім цього, на сайті є броньована розвідувальна машина БРДМ-2 та бронетранспортер БТР-60ПБ. Водночас немає повідомлень про те, що Захід передавав Україні таку техніку. 

Продаж броньованої розвідувальної машини БРДМ-2. Джерело: Motodemont

Що ж до сільськогосподарської техніки, про яку згадують пропагандисти, на сайті майже немає цієї групи товару. Зокрема в списку є снігоочищувачі, причепи, а також автомобілі ЗІЛ. Хоча ЗІЛ є розробкою Радянського Союзу, авто ще подекуди використовують у Польщі. Наприклад, у залізничній промисловості для перевезення металевих рам.

Раніше ми також спростовували безпідставні заяви пропагандистів про те, що військовий ЗСУ виставив на продаж військове авто ЗІЛ. Тоді як на машині не було жодних позначок про приналежність транспорту до ЗСУ.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний