БЕЗПІДСТАВНО: В Україні заборонять знімати та фотографувати роботу працівників ТЦК

БЕЗПІДСТАВНО: В Україні заборонять знімати та фотографувати роботу працівників ТЦК

23 Квітня 2024
FacebookTwitterTelegram
625

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські пропагандисти, посилаючись на телеграм-канал «Резидент», поширюють інформацію, нібито в Україні заборонять знімати й фотографувати роботу працівників територіальних центрів комплектування (ТЦК). За версією авторів допису, Генштаб ЗСУ попросив Офіс Президента ухвалити таку заборону за аналогією з покаранням за зйомку роботи ППО. Також, мовляв, на це натякав речник Полтавського обласного ТЦК Роман Істомін. 

Однак подібні твердження безпідставні. Першоджерелом інформації є проросійський телеграм-канал, який курують спецслужби росії. Він, своєю чергою, посилається на анонімні джерела. Вище військове чи політичне керівництво України не повідомляло про намір запровадити цю заборону. 

Скриншот допису

За ключовими словами ми знайшли відповідний допис у проросійському телеграм-каналі «Резидент». Ще  у 2021 році СБУ встановила, що він входить до агентурної мережі, створеної російськими спецслужбами. За даними відомства, «Резидент», включно з іншими телеграм-каналами, займались розвідувально-підривною діяльністю на замовлення рф. 

Повідомлення про буцімто ініціативу заборонити зйомку діяльності представників ТЦК, «Резидент» поширив, посилаючись на неназване «джерело в Генштабі ЗСУ». Тож малоймовірно, що у Генштабі ЗСУ повідомляли б цю інформацію телеграм-каналу, який курує росія.

До того ж вказану «новину» опублікували ще 26 грудня 2023 року. Пізніше «Резидент» продовжив просувати цю чутку, так, аналогічну заяву на каналі поширили 7 січня, цього разу вони посилались на анонімне «джерело в ОП». Однак станом на квітень 2024 року військове чи політичне керівництво України не повідомляло про намір запровадити відповідну заборону. Такий законопроєкт не подавали до Верховної Ради. Тож немає жодного реального доказу, що цю ініціативу дійсно планують впровадити.

До того ж за заголовком ми знайшли виступ речника Полтавського обласного ТЦК Романа Істоміна на брифінгу 21 березня 2024 року. У виступі він наводив приклад, як російські пропагандисти створили фейк, використавши реальне відео, та заявили, мовляв, на ньому зафільмували працівників ТЦК. Однак під час виступу військовий не говорив про необхідність впровадження заборони на зйомку роботи працівників ТЦК та не натякав, що такий законопроєкт збираються подати до Верховної Ради.  

Під час дії воєнного стану заборонено знімати та публікувати позиції ЗСУ, зокрема передавати інформації про розташування сил ППО. Однак окремої заборони на проведення відеозйомки співробітників ТЦК не існує. Водночас раніше нардепи подали правку перед другим читанням законопроєкту №10449 про мобілізацію, якою запропонували на законодавчому рівні закріпити норму, згідно з якою поліція та представники ТЦК здійснюватимуть фото- і відеофіксацію процесу перевірки документів громадян. 16 квітня президент підписав закон про мобілізацію. Ці зміни, зокрема про фото- і відеофіксацію,  набудуть чинності 18 травня 2024 року.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний