БЕЗПІДСТАВНО: В Ємені померла найстаріша людина — 140-річний чоловік із рогами на голові

БЕЗПІДСТАВНО: В Ємені померла найстаріша людина — 140-річний чоловік із рогами на голові

31 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
314

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У березні 2023 року як українські, так й закордонні медіа написали про смерть Алі Антера — нібито найстарішої людини у світі. У ЗМІ стверджують, що чоловіку було 140 років, а на голові в нього були рогоподібні нарости. 

Існує захворювання шкіри, яке викликає нарости, подібні до рогів. Воно так й називається — «шкірний ріг» (cornu cutaneum). Проте немає підтверджень, що старому з Ємену було 140 років. 

Новина про чоловіка з рогом із Ємену досить поширена в закордонних жовтих медіа та таблоїдах — наприклад, The Sun та Daily Express. Таблоїдні медіа пишуть переважно для широкого кола населення про шокуючі та сенсаційні події. Ресурс Media Bias/Fact Check, яким користуються незалежні фактчекери мережі IFCN оцінює видання The Sun та Daily Express як політично упереджені на користь правих. Також ці видання дають переважно сенсаційні заголовки та неодноразово не змогли перевірити свої історії перед публікацією. 

На фотографіях із чоловіком можна помітити нарости на шкірі — це в більшості випадків доброякісні утворення, схожі на тваринні роги. Але лікарі застерігають, що у цьому випадку існує вірогідність раку шкіри. Про те, що цей ріг — це прояв хвороби, пише і The Sun.  

Ліворуч — фото зі статті, праворуч — приклад утворення «шкірного рогу»

The Sun пише, що він був найстарішим у світі та, ймовірно, найстарішим у Ємені. Це не так, бо, згідно з Книгою рекордів Гіннеса, найстаріша людина, яка колись жила та чий вік був підтверджений, — це Жанна Луїза Калман. Їй було 122 роки, коли вона померла. А Марія Бранас Морейра, 116 років, є найстарішою людиною, яка ще живе (станом на січень 2023 року). 

У відкритих джерелах, зокрема в надійних ЗМІ, нам не вдалося знайти підтверджень ні про дату народження та смерті Алі Антера, ні про причини його смерті. Також медіа, які розповідали про цю історію, не вказали, яким першоджерелом вони користувалися.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний