БЕЗПІДСТАВНО: Вакцина проти COVID-19 небезпечна і робить людей генетично модифікованими організмами | VoxUkraine

БЕЗПІДСТАВНО: Вакцина проти COVID-19 небезпечна і робить людей генетично модифікованими організмами

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
23 Липня 2020
FacebookTwitterTelegram
2303

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація, яка застерігає від вакцини проти коронавірусної хвороби. 

Ключова помилка, яку допускають автори допису, – формулювання висновків про вакцини, які лише тестують, як про такі, які запустили у виробництво та дозволили масово використовувати. 

Як застереження використовують аргумент, що вакцини не тестують на тваринах. 

Це неправда. Вакцини тестують і на тваринах, і на людях.

Інше застереження наголошує на експериментальному характері вакцини на основі РНК-технології, яка нібито змінить генетичний код людини. 

У цьому твердженні правда лише те, що вакцину від коронавірусної хвороби розробляють на основі РНК-технології (наприклад, вакцина компанії Moderna). 

Важливо! РНК компонент вакцини не взаємодіє з геномом людини і не здатен змінювати його. 

При використанні класичних вакцин, щоб запустити імунну реакцію, людям вводять антиген – це речовина, переважно органічного походження, яка викликає специфічну імунну реакцію. У РНК-вакцинах з тією ж метою вводять РНК антигену. Метод введення РНК антигену – більш дієвий та універсальний у порівнянні з класичним методом введення антигену.

Ще немає жодної сертифікованої РНК-вакцини, вакцина від COVID-19 може стати першою. Називати вакцину експериментальною на нинішньому етапі справедливо, оскільки жодна вакцина ще не пройшла всі перевірки. Утім, після сертифікації називати РНК-вакцини експериментальними – маніпулятивно, оскільки фазу перевірки вони вже пройдуть.

Інше застереження стосується відсутності досліджень вакцини від коронавірусної хвороби у далекій перспективі.

Таких досліджень, дійсно, немає, бо, по-перше, немає вакцини, а по-друге, не пройшло достатньо часу, щоб вивчати «довгострокову перспективу». Утім, етап тестування вакцини перед її запуском у масове виробництво призначений саме для того, аби впевнитися у безпечності вакцини.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний