Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
Мережею поширюють інформацію про те, що вакцинація — це щеплення раковою ДНК, оскільки всі вакцини вирощують на ракових тканинах. У подібних дописах стверджується, що таким чином начебто вирішуються «глобальні демографічні проблеми».
Зображення з допису
Однак це твердження — безпідставне. VoxCheck уже спростовував неправдиві твердження про те, що у вакцинах виявили гени раку. Цей фейк поширився внаслідок некоректного трактування дослідження Управління з продовольства і медикаментів США (FDA), у якому насправді вивчалися клітини, у яких вирощуються віруси для деяких вакцин.
Теоретично такі клітини можуть містити побічні віруси, у тому числі канцерогенні, однак наразі для виробництва вакцин вже роками використовують лише конкретні клітинні лінії, які регуляторні органи визнали безпечними. Тому немає фактологічних підстав стверджувати, що віруси чи інші компоненти для вакцин вирощують на ракових тканинах.
Подібні фейки також поширилися після того, як італійська антивакцинаторська організація Corvelvа опублікувала інформацію про те, що вакцина від кору, паротиту та краснухи містить 560 генів раку. Однак ця доповідь не містила описів того, як проводилося дослідження, тому її не опублікувало жодне рецензоване наукове видання.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний