БЕЗПІДСТАВНО: Вакцини містять у собі наноботи | VoxUkraine

БЕЗПІДСТАВНО: Вакцини містять у собі наноботи

10 Грудня 2020
FacebookTwitterTelegram
1040

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Користувачі мережі поширюють інформацію, що у вакцинах містяться наноботи, або, іншими словами, розумні технологічні роботи. 

Утім, наразі немає жодних доказів того, що у будь-яких сучасних вакцинах існують наноботи.

У перспективі вакцини дійсно можуть включати у собі компоненти наночастинок. Наразі вчені працюють над новими підходами до розробки вакцин, і існує можливість, що відкриття у сфері нанотехнологій сприятимуть позитивним змінам у боротьбі із серйозними захворюваннями. Новітні вакцини можуть застосовуватися проти таких захворювань, як рак, малярія, СНІД, гепатит тощо.

Для того, щоб подібні вакцини із наночастинками вийшли на ринок у майбутньому, вони мають пройти ряд складних та тривалих клінічних випробувань

Наночастинки у вакцинах можуть бути залучені до складу ад’ювантів для клітин. Ад’юванти ефективно каталізують імунну відповідь, дозволяючи клітині легше розпізнавати та реагувати на антигени. Наявність ад’ювантів із наночастинками може зменшити кількість антигену, необхідного для відповіді організму, і, таким чином, надавати ефект більш тривалого збереження дози. Це може знизити вартість імунізації та зробити щеплення більш доступними. 

Ад’ювант – це компонент, який використовується у деяких вакцинах, що допомагає створити більш сильну імунну відповідь в організмі людей, які отримують вакцину. Іншими словами, ад’юванти допомагають вакцинам краще працювати.

Антиген – це будь-яка речовина, яка змушує імунну систему виробляти проти неї антитіла. Антиген може як надходити з навколишнього середовища, наприклад, у вигляді хімічних речовин, бактерій, віруси або пилку, так і утворюватися всередині організму.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний