БЕЗПІДСТАВНО: Вакциновані люди розповсюдили Омікрон з Африки по всьому світу

БЕЗПІДСТАВНО: Вакциновані люди розповсюдили Омікрон з Африки по всьому світу

27 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
413

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що вакциновані розповсюдили Омікрон з Африки по всьому світу. Аргументують тим, що нібито у літаки впускають лише вакцинованих.

Скриншот допису, що поширюють у Facebook

Однак, такі заяви безпідставні.

Перший підтверджений випадок зараження B.1.1.529 (штам Омікрон) був зареєстрований за підсумками секвенування проби біоматеріалу, взятої 9 листопада 2021 року. Проте, вперше повідомили про вияв цього штаму до ВООЗ з Південної Африки 24 листопада 2021 року. 26 листопада Технічна консультативна група ВООЗ із еволюції вірусу SARS-CoV-2 (Technical Advisory Group on SARS-CoV-2 Virus Evolution) присвоїла штаму B.1.1.529 назву Омікрон. 

Незважаючи на те, що щеплені можуть розповсюджувати коронавірус, вакцини сповільнюють передачу Омікрону. Щеплені виділяють меншу кількість вірусу, оскільки імунітет, сформований вакциною, швидше видаляє вірус з організму.

Факт, що варіант Омікрон вперше виявили у повністю вакцинованих мандрівників у Ботсвані, не обов’язково означає, що вакциновані поширили Омікрон. Схоже, що цей варіант деякий час циркулював невиявленим, оскільки кілька країн, включаючи Німеччину, Бельгію та Нідерланди, знайшли його у зразках, зібраних до того, як Південна Африка повідомила про перші випадки. 

Причин швидкого поширення Омікрону є декілька. Не всі країни Африки вимагають від туристів повної вакцинації проти COVID-19. Іноді достатньо негативного тесту на антиег або ПЛР-тесту. А до 30% негативних результатів ПЛР-тестів можуть бути хибними. На ранніх етапах хвороби вірусне навантаження може бути низьким для точного виявлення інфекції, тому ПЛР-тести можуть показати негативний результат навіть у разі інфікування.

Крім того, варіант Омікрон поширюється швидше, ніж оригінальний вірус SARS-CoV-2, бо може уникнути імунітету, створеного вакциною.

Утім вакцини все ще захищають від Омікрону. Оцінка ефективності вакцини проти симптоматичної інфекції Омікрону становить від 0% до 20% після двох доз і від 55% до 80% після бустерної дози.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний