БЕЗПІДСТАВНО: Вакциновані від COVID-19 перетворяться на біороботів

БЕЗПІДСТАВНО: Вакциновані від COVID-19 перетворяться на біороботів

11 Серпня 2021
FacebookTwitterTelegram
1454

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють нове відео Олени Фаіст, на якому вона стверджує, що:

 • згідно з патентом №006, усі щеплені нібито перетворяться на трансгенномодифікованих біороботів, які восени цього року почнуть масово знищуватися;
 • МНС Росії нібито закупило 80 млн пластикових трун;
 • інформацію про світову змову еліт і закінчення пандемії COVID-19 можна знайти у книзі Олдоса Хакслі «Прекрасний новий світ»; 
 • у жовтні та листопаді 2021 року після останнього штаму SARS-CoV-2 нібито буде проводитися всезагальна евакуація;
 • буде проведена глобальна кібератака і у людей обнуляться рахунки в банках. 

Скриншот допису

Раніше ці тези спростували незалежні фактчекери з DELFI Melo Detektorius. 

Олена Фаіст – керівниця Черкаського осередку «СТОП Фейк Пандемія». Організація заперечує пандемію COVID-19 і виступає проти карантинних обмежень, носіння масок та вакцинації. Про цей рух та інших ковід-дисидентів ми згадували у статті, присвяченій річниці інфодемії.

Безпідставно вважати, що розробники вакцин від COVID-19 зможуть отримати патент на щеплену людину, а вакциновані люди будуть самознищуватися.

Людина не може бути запатентована, незалежно від того, вакцинована вона чи ні. Лара Картрайт-Сміт (Lara Cartwright-Smith), доцентка кафедри політики та управління охороною здоров’я Університету Джорджа Вашингтона пояснила AP NEWS, що у США все, що знаходиться у природі, включаючи людей, не може бути запатентовано. 

Запатентувати можливо лише синтетично виведений продукт, а не природний. Тобто патентуватися буде штучно зроблена копія геному, а не безпосередньо ДНК, що належить людині.

У ЄС також будь-які елементи тіла людини, зокрема послідовність або часткова послідовність гена, не можуть бути запатентовані, це забороняє Директива Європарламенту 1998 року.

Про заявку, яку згадує авторка відео, ми писали раніше. Заявка на патент «WO2020060606» – про нагороду криптовалютою осіб, які виконують певну мозкову або фізичну діяльність. Трекер, який буде слідкувати за виконанням дій буде одягатися на тіло, наприклад, це може бути смарт-годинник. Тобто про патент геному людини мова не йде. 

Немає доказів того, що МНС Росії закупило 80 млн пластикових трун.

Інформація про те, що МНС Росії закупило чи то 80, чи то 83 млн пластикових трун з’явилася у 2013 році. Автори цієї інформації посилалися на анонімні джерела у МНС Росії. 

Немає підстав вважати, що пандемія COVID-19 закінчиться на штамі під назвою Epsilon.

У творі «Прекрасний новий світ» Олдос Хакслі описує п’ять класів (від найвищого до найнижчого): альфа, бета, гамма, дельта та епсілон. І класи діляться на підгрупи — плюс та мінус. Утім, безпідставно проводити паралелі між класами у художньому творі та штамами коронавірусу

Наприкінці травня ВООЗ прийняла рішення називати штами коронавірусу літерами грецького алфавіту. Так організація хоче уникнути стигматизації держав, у яких початково виявили варіанти SARS-CoV-2. Раніше ми також спростовували конспірологічну теорію про ієрархію країн за назвами штамів коронавірусу. 

Безпідставно стверджувати, що всезагальна евакуація буде проводитися у жовтні та листопаді 2021 року після останнього штаму SARS-CoV-2. Масова вакцинація має на меті скоротити кількість випадків захворювання і смертей від COVID-19.

Фейк про те, що щеплені люди почнуть масово вмирати, наприклад, озвучив Роберт Кеннеді-молодший. 8 травня 2019 року видання Politico опублікувало відкритий лист членів родини Кеннеді, в якому вони заявили, що Роберт Кеннеді-молодший поширює в соцмережах небезпечну дезінформацію, яка може виявити згубний вплив на імунізацію і стати причиною недовіри до вакцин. 

Щодо смерті за певний час після вакцинації поширюється низка тез. Нагадаємо, що:

 • безпідставно говорити, що більшість вакцинованих людей нібито помруть до 2025 року, 
 • Люк Монтаньє не заявляв, що усі вакциновані від COVID-19 помруть протягом двох років, 
 • 0,8% вакцинованих від COVID-19 не помруть через два тижні після першої дози.

В Україні зареєстровані такі вакцини від COVID-19: Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVac/Sinovac Biotech та AstraZeneca. Усі вони схвалені ВООЗ для екстреного використання і є ефективними для захисту від різних ступенів перебігу хвороби. Перераховані вакцини на високому рівні – близько 90% – захищають від смерті внаслідок хвороби та її тяжкого перебігу. 

Від інфікування та симптоматичного захворювання вакцини захищають дещо менше, однак вакцинація знижує навантаження на систему охорони здоров’я, що неабияк важливо для надання допомоги не лише хворим на COVID-19, а й іншим пацієнтам. Вакцини також допомагають виробити імунітет проти захворювання. 

Бездоказовим є твердження, що буде проведена глобальна кібератака і у людей обнуляться рахунки в банках.

Фейк бере свій початок у теорії масового збою комп’ютерів по всьому світу внаслідок настання 2000 року. До 1990-х років більшість комп’ютерних програм скорчували чотиризначний рік до двох цифр. Так, комп’ютери могли б розпізнати числове значення «98» як 1998 рік, але не змогли б визначити «00» як 2000, можливо, інтерпретуючи це як 1900 рік.

Вважалося, що такі різночитання можуть призвести до програмних і апаратних збоїв в комп’ютерах, які використовують у таких важливих сферах, як банківська справа, комунальні системи, урядові документи. Із настанням 2000 року комп’ютерні системи все ж таки продовжили працювати: задля цього витрачено $300 млрд на оновлення комп’ютерів та прикладних програм. Раніше ми також спростовували те, що Клаус Шваб нібито заявив про підготовку кібератаки, яка вимкне електроенергію в усьому світі. 

Частину тез із відео ми вже спростовували у попередніх матеріалах. Нагадуємо, що:

 • вакцини від COVID-19 не містять оксид графену;
 • РНК-вакцини жодним чином не взаємодіють з нашою ДНК (генетичним матеріалом);
 • теорія «золотого мільярду» – конспірологія, що немає жодного підтвердження;
 • доказів існування так званих «хімтрейлів» немає.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний