БЕЗПІДСТАВНО: Відео, які свідчать про підготовку до голодомору

БЕЗПІДСТАВНО: Відео, які свідчать про підготовку до голодомору

27 Жовтня 2021
FacebookTwitterTelegram
340

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють декілька відео, на яких йдеться про:

  • врожай мандаринів у Абхазії та обмеження на їх вивіз —  одна людина може вивезти лише 5 кг мандаринів;
  • вивіз помідорів у поле на Херсонщині;
  • викинутий перець;
  • знищення трактором моркви;
  • знищення картоплі із Німеччини;
  • 10 куп викинутої у поле картоплі;
  • знищення кукурудзи.

Автор допису стверджує, що таким чином розпочинається підготовка до голодомору. 

Скриншот дописів

Безпідставно стверджувати, що поширювані відео є доказом підготовки до голодомору. Далі ми коментуємо кожне поширюване відео. 

Обмеження на вивіз мандаринів із Абхазії

У 2019 році Росія ввела обмеження на вивіз товарів, базуючись на рішенні Євразійської економічної комісії від 2017 року. Так, із 1 січня 2019 року вага продукту, який перевозять без декларації, не може перевищувати 25 кг на одну особу. Із Абхазії без декларації можна вивозити до 50 кг. Тому при перетині кордону з Абхазії в Росіїю, якщо з Абхазії хочуть ввезти понад 25 кг продуктів і не декларувати їх, можуть виникнути проблеми. 

Голова Державного митного комітету Республіки Абхазія Гурам Інапшба стверджує, що мандарини вважаються підкарантинним товаром (тобто таким, що підлягає карантинному фітосанітарному контролю) із високим фітосанітарним ризиком. За його словами, будь-який громадянин, який перетинає державний кордон Абхазії з Росією, може ввозити до 5 кг мандаринів. За умови наявності фітосанітарного сертифікату одна особа може перевезти від 5 до 25 кг фруктів. Якщо товару більш ніж на 25 кг, потрібно платити по 4 євро за кожен кілограм. 

Фітосанітарні заходи — це заходи щодо захисту людей, тварин і рослин від хвороб, шкідників або забруднюючих речовин. Фітосанітарні сертифікати передбачають підтвердження того, що домашні рослини чи рослинні продукти перевірені та вільні від шкідливих організмів. 

Знищення продуктів через їх нереалізацію

У одному з поширених відео зображено купи помідор у полі. 15 жовтня 2021 року на Херсонщині звозили помідори у полі поряд із містом Гола Пристань. На іншому відео зображений перець, який викинули під лісополі під Майкопом, Росія. Причина знищення помідорів та перцю — їх нереалізація.

Знищення продуктів через продовольче ембарго у Росії

Відео, на якому роздавлюють моркву трактором, знято у Росії. Причина знищення продуктів у Росії — продовольче ембарго. Раніше про це писали фактчекери зі StopFake.kz. 

6 серпня 2014 року Володимир Путін підписав указ про заборону або обмеження ввезення сільгосппродукції, сировини і продовольства з держав, які ввели економічні санкції проти російських резидентів після анексії Криму. Пізніше влада прийняла рішення про знищення продуктів, які привозять із ЄС, США, Канади і деяких інших країн. Із 1 січня 2016 року у Росії діє заборона на ввезення сільгосппродукції, сировини і продовольства і з України. 

Відео, на якому знищують картоплю, також знято у Росії. Раніше про це писали фактчекери з RTVE.es. Привезену з Німеччини картоплю знищували у Оренбурзькій області згідно з вищезгаданим указом про заборону або обмеження ввезення сільгосппродукції, сировини і продовольства. 

Знищення кукурудзи та картоплі

Причина знищення 10 куп викинутої картоплю та кукурудзи невідома. Ймовірно, картоплю викинули через її нереалізацію, а ботву кукурудзи прибрали з поля вже після збору врожаю. Продавці та фермери викидали овочі та фрукти через їх нереалізацію і раніше. 

Збирання зернових. Ліворуч — Австралія, праворуч — Україна

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний