БЕЗПІДСТАВНО: Відвар цибулі та молока лікує кашель, застуду та варикоз

БЕЗПІДСТАВНО: Відвар цибулі та молока лікує кашель, застуду та варикоз

28 Вересня 2021
FacebookTwitterTelegram
3404

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що відвари з цибулі та молока нібито можуть вилікувати сухий та сильний кашель всього за один день. Додають, що такий відвар начебто допомагає при застуді та варикозі. У матеріалах також пояснюють, як готувати та вживати відвари з цибулі та молока.

Скриншот статті

Утім,  немає достатньо доказів, які б підтверджували лікувальні властивості цибулі та молока (ні при вживанні окремо, ні при вживанні разом) проти названих захворювань.

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді – небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звертатися за консультацією до лікаря. 

З’ясувати, чи має вітамін або ж харчовий додаток доведену дію у лікуванні хвороби чи стану можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту або ж за назвою хвороби чи стану

Цибуля не має доведеної лікувальної ефективності проти кашлю, застуди чи варикозу. 

Цибуля є джерелом вітаміну С, фолієвої кислоти, вітаміну В6 та калію. В Американській цибулевій асоціації зазначають, що деякі дослідження доводять противірусні властивості сполук, виявлених у цибулі. Є і наукові дослідження, що демонструють певний захисний вплив сполук цибулі від вірусу грипу. 

Дослідження останніх десятиліть загалом підтверджують антимікробну природу цибулі, а також її сполук та екстрактів. Однак важливо, що таких клінічних досліджень проводилося дуже мало. Крім цього, бракує науково доведеної інформації про дози та способи ефективного застосування цибулі. Окрім того, вживання цибулі може погіршити симптоми синдрому подразненого кишечника, викликати алергію та печію.

Раніше ми вже спростовували лікувальні властивості інших комбінацій із цибулею: немає доказів того, що суміш цибулі, часнику, хрону та меду лікує віруси та пневмонії, так само як немає доказів того, що печена цибуля лікує від безлічі недуг.

Молоко містить такі поживні речовини, як кальцій, фосфор, вітаміни групи B, калій, вітамін D та білок. Утім, доказів його лікувальних властивостей немає

Молоко також може підвищити ризик виникнення шкірних захворювань, у разі надлишку кальція через надмірне вживання молока – раку простати та зламу кісток у жінок. 65-70% населення планети мають ту чи іншу форму непереносимості лактози.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний