БЕЗПІДСТАВНО: Військові рф знайшли докази підтвердження участі польських найманців у бойових діях на території України

БЕЗПІДСТАВНО: Військові рф знайшли докази підтвердження участі польських найманців у бойових діях на території України

27 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
265

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито знайдені бійцями рф польські документи у машині диверсійно-розвідувальної групи противника підтверджують факт участі польських найманців у бойових діях на території України. 

Утім, подібні заяви безпідставні. 

Скриншот допису

Знайдений документ є транспортною карткою («karta pojazdu»), своєрідним паспортом автомобіля, у якому вказані його основні технічні характеристики, реєстраційні дані. У Польщі такі транспортні картки були обов’язковими до 4 вересня 2022 року, наразі їх вже не випускають.

Цей документ закріплюється не за власником автомобіля, а за автомобілем. Тобто при кожній зміні власника авто транспортна картка повинна їхати з ним. Транспортна карта видається при першій реєстрації автомобіля, як при купівлі автомобіля в Польщі, так і при купівлі вживаного автомобіля, але зареєстрованого на території Польщі. Вона має подаватись разом з іншими реєстраційними документами для проходження процедури розмитнення в Україні. 

З транспортної картки цього автомобіля зрозуміло, що він був випущений у 2001 році, а у 2012 році його вперше зареєстрували в Польщі. У доступному до користування реєстрі польських автомобілів інформації про авто з такими реєстраційними даними немає, що може означати зняття його з обліку в Польщі та ввезення на територію України.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний