БЕЗПІДСТАВНО: Володимир Зеленський вживає наркотики — Юрій Бардаш

БЕЗПІДСТАВНО: Володимир Зеленський вживає наркотики — Юрій Бардаш

24 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
1089

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа та телеграм-канали поширюють заяву українського музичного продюсера Юрія Бардаша про те, що Володимир Зеленський нібито вживає наркотичні речовини та не турбується про свій народ. Також продюсер додає, що втрати України у війні складають 400 тисяч.

Проте це — фейк. Немає доказів наркозалежності Зеленського, Юрій Бардаш регулярно поширює проросійські фейки.

Скриншот публікації

Юрій Бардаш — уродженець Луганщини та музичний продюсер проєктів Quest Pistols, «Нерви», «Гриби», Луна, Wellboy, «Корупція». Поширював кремлівські наративи ще до широкомасштабного вторгнення рф. Внесений до списку осіб, які загрожують національній безпеці України на сайті «Миротворець». В інтерв’ю російській блогерці Бардаш заявив, нібито є докази того, що Володимир Зеленський вживає наркотики. У 2019 році Бардаш в інтерв’ю російському блогеру Юрію Дудю повідомив, нібито в Україні героїзують нацистських пособників, утискають права російськомовного населення та принижують мешканців Донбасу. В огляді провокацій та дезінформації рф за 26 листопада 2022 року ми вже спростовували наратив про «дискримінацію» російськомовного населення в Україні.

У вересні 2022 року Юрій Бардаш повідомив, що збирається змінити ім’я на Григорій та отримати російський паспорт. Команда ж Бардаша та співаки, яких він продюсував припинили із ним співпрацю.

Також Бардаш стверджує, нібито втрати України у війні становлять 400 тисяч загиблих. Ця теза не відповідає дійсності. За словами радника голови Офісу Президента Михайла Подоляка, втрати української армії складають 10–13 тисяч загиблих військових. Крім того, Управління верховного комісара ООН з прав людини повідомило, що втрати серед цивільного населення з 24 лютого 2022 року по 16 січня 2023 року становлять 18 358 мирних мешканців, зокрема 7 031 вбитих та понад 11 327 поранених. У Нацполіції повідомили, що від початку широкомасштабного вторгнення рф по 11 січня 2023 року загинуло 16 502 цивільних. Однак немає офіційних даних про нібито 400 тисяч убитих.

Російська пропаганда систематично поширює фейки про нібито наркозалежність Володимира Зеленського. Нещодавно ми спростовували дезінформацію, нібито в Мілані поставили пам’ятник українському президенту — ніс із доріжкою білого порошку. Насправді ж пам’ятник присвячений проблемі наркоторгівлі, а не Президенту України.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний