БЕЗПІДСТАВНО: Волоські горіхи та мед вилікують захворювання щитовидної залози

БЕЗПІДСТАВНО: Волоські горіхи та мед вилікують захворювання щитовидної залози

15 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram
547

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про користь суміші волоських горіхів та меду для  лікування захворювань щитовидної залози.

Однак, цьому немає підтверджень. Жодне дослідження не підтверджує ефективність застосування такої суміші для лікування щитовидної залози.

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді небезпечні для здоров’я. У статтях про альтернативні методи лікування не завжди чітко стверджують, що рослина ефективна проти низки станів чи захворювань. Пропонуючи рецепти застосування відварів, настоянок чи мазі з різних рослин, не згадують про доказову медицину. З’ясувати, чи вітамін або харчовий додаток має доведену лікувальну дію у можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту, хвороби чи стану. У будь-якому випадку перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря. 

Волоський горіх не має доведеного лікувального ефекту при будь-яких хворобах чи станах. Він потенційно ефективний для зниження холестерину. У народній медицині волоський горіх також застосовують при акне, діабеті, анемії, екземі, діареї, гастриті та захворюваннях серця. Однак, наукові дослідження не підтверджують ефективність такого використання волоського горіха.

Мед також не має доведеної ефективності при будь-яких хворобах чи станах. Мед показує потенційну ефективність при лікуванні опіків, кашлю, виразки стопи при цукровому діабеті, синдромі сухого ока, загоєнні ран, стану почервоніння шкіри на обличчі, виразок роту та ясен, спричинених вірусом герпесу. Утім, про доведений ефект меду говорити зарано.

Немає досліджень, які б підтверджували користь суміші волоських горіхів та меду для лікування захворювань щитовидної залози або будь-яких інших станів чи хвороб.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний