БЕЗПІДСТАВНО: Вживання препарату «НІМЕСУЛІД» дітьми спричиняє смерть

БЕЗПІДСТАВНО: Вживання препарату «НІМЕСУЛІД» дітьми спричиняє смерть

30 Вересня 2021
FacebookTwitterTelegram
1024

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що медичний препарат “НІМЕСУЛІД” небезпечний для дітей. Це підтверджують смертю двох дітей, які хворіли на ГРЗ, і яким нібито призначили “НІМЕСУЛІД” до 12 років. Стверджують, що препарат викликає анемію, лейко- і тромбоцитопенію. Також додають, що у країнах Європейського Союзу “НІМЕСУЛІД”  начебто заборонений. 

Скриншот допису

Однак, безпідставно вважати, що “НІМЕСУЛІД” став причиною смерті.

“НІМЕСУЛІД” – це протизапальний та протиревматичний препарат. Він офіційно затверджений у Державному реєстрі лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я України. В інструкції до препарату у розділі “Протипоказання” йдеться про те, що “НІМЕСУЛІД” заборонений для вживання дітям до 12 років.

Стверджувати, що 5-річний хлопчик та  10-річна дівчинка померли через дію “НІМЕСУЛІДУ” – безпідставно. Згідно з автором допису, невідомо, чи звернулися батьки дітей до лікаря після розвитку ГРЗ, чи продовжили самостійне лікування, що могло погіршити стан дітей. Більш того, автор допису не наводить докази, тобто висновки судмедекспертизи, в яких йшлося б про те, що причина смерті дітей – вживання “НІМЕСУЛІДУ”. 

Серед можливих побічних реакцій вживання “НІМЕСУЛІДУ” дійсно розглядають анемію (недостатня кількість кисню у тканинах організму) та тромбоцитопенію (знижена кількість тромбоцитів). Однак, лейкоцитопенія (знижена кількість білих кров’яних тілець) не є побічною реакцією вживання препарату, на відміну від тверджень у дописі.

“НІМЕСУЛІД” не заборонений у країнах Європейського Союзу.

Згідно з Європейським агентством з лікарських засобів (European Medicines Agency, EMA), “НІМЕСУЛІД” не заборонений для вживання. Стверджують, що переваги системного використання препарату переважують його ризики, але його використання повинно бути обмежено лікуванням гострого болю і первинної дисменореї (періодичні болі без конкретної причини з моменту перших місячних або незабаром після них). Із 2012 року EMA не рекомендує використовувати “НІМЕСУЛІД” для лікування болісного остеоартриту (форма артриту) та забороняє вживати його дітям до 12 років.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний