(ОНОВЛЕНО) БЕЗПІДСТАВНО: Загадкова хвороба вбиває вакцинованих журналістів BBC

(ОНОВЛЕНО) БЕЗПІДСТАВНО: Загадкова хвороба вбиває вакцинованих журналістів BBC

12 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
794

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що журналісти BBC помирають нібито від загадкової хвороби. Як доказ наводять скриншот допису, на якому користувач Twitter запитує значення словосполучення «short illness» і пов’язує смерті ведучих Дома Басбі та Лізи Шоу з вакцинацією. 

Скриншот допису

Пояснюємо, що не так.

Словосполучення «short illness» (нетривала хвороба) використовують для позначення хвороби, яка тривала декілька днів чи тижнів (наприклад, тут, тут), аби не повідомляти конкретну причину смерті. Зазвичай, це роблять із етичних міркувань або ж за бажанням родини. Дані щодо хвороби людини – персональна інформація, яка не повинна розголошуватися без згоди людини чи її близьких. 

Радіоведучий Дом Басбі (Dom Busby) помер 10 червня 2021 року у віці 53 років. Відомо, що Дом Басбі вакцинувався 14 березня 2021 року. Але стверджувати, що радіоведучий помер через вакцинацію – безпідставно, адже точна причина смерті невідома. За попередніми повідомленнями близьких Дома Басбі, радіоведучий BBC помер через пухлину головного мозку. 

Радіоведуча Ліза Шоу (Lisa Shaw) померла 23 травня 2021 року у віці 44 років. Її сім’я повідомила, що через тиждень після отримання вакцини AstraZeneca у Лізи Шоу з’явилися сильні головні болі, і через кілька днів вона серйозно захворіла. У неї були виявлені тромби та кровозлиття у мозку. У тимчасовому свідоцтві про смерть Лізи Шоу не вказана причина, адже розслідування щодо ймовірного впливу вакцинації на смерть радіоведучої ще не завершилося. Причина смерті буде вказана після його проведення. 

ОНОВЛЕНО: 26 серпня стало відомо, що Ліза Шоу померла від ускладнень після вакцинації від коронавірусу. Фахівці наголошують, що такі ускладення є рідкісними.

Британське Агентство з регулювання лікарських засобів та засобів медичного призначення (MHRA) заявило, що переваги вакцини AstraZeneca перевищують ризики для більшості людей.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний