БЕЗПІДСТАВНО: Зеленський заборонив ЗСУ завдавати удару по скупченню цистерн із пальним у Криму

БЕЗПІДСТАВНО: Зеленський заборонив ЗСУ завдавати удару по скупченню цистерн із пальним у Криму

31 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
485

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що Зеленський нібито заборонив завдавати удару по 450 цистернам в Криму, які наповнені паливом для російських танків та заблоковані на півострові. 

Жодні медіа не повідомляли про велике скупчення цистерн із паливом у Криму. У публічному просторі подібної інформації також немає. Україна наносить вогневі ураження по об’єктах рф у Криму. Біографія Юрія Швеця, який озвучив інформацію про цистерни, є сумнівною.

Скриншот допису

Джерелом цієї інформації став твіттер-акаунт «oreflyn». Своєю чергою власник сторінки повідомив, що першоджерело — це відео колишнього розвідника КДБ Юрія Швеця. Запис опублікували 5 вересня 2023 року. 

У відео Юрій Швець не заявляв, що саме Зеленський заборонив завдавати удар по цистернах із паливом. Він лише вказав, що не розуміє, чому його не завдають. Також «експерт» говорить про 350 цистерн із ПММ (паливно-мастильні матеріали), а не 450. Інформацію, як він вказує, йому нібито передали друзі з Великої Британії та США, проте конкретних імен не називає. Швець зазначив, що знає про місце перебування цистерн, називати їх не хоче, проте вказує, що їхня локація вже публічна. 

Натомість в українських та світових медіа немає жодної інформації про велике скупчення цистерн, заблокованих у Криму. Про це також не повідомляють українські чи західні представники влади та розвідки. Таку кількість цистерн, сконцентрованих в одному чи декількох місцях, важко було би приховати. Швидше за все, їх було би помітно з супутників, як це було у випадку з вибухом на Кримському мосту, де мали змогу бачити значно меншу кількість.   

Знищені цистерни на Кримському мосту. Джерело: Радіо Свобода

ЗСУ постійно наносять вогневе ураження по території Криму. Українські війська успішно уразили комплекс С-400 «Тріумф», штаб Чорноморського флоту в Севастополі, великий десантний корабель «Мінськ» та дизельний підводний човен «Ростов-на-Дону». Якщо цистерни справді були у такій кількості, то їх могли розосередити по нафтобазах у Криму, по яких ЗСУ теж завдають удари.  

Юрій Швець – колишній радянський офіцер КДБ, який провів деякий час у Вашингтоні. Він став відомий громадськості у 2006 році внаслідок розслідування вбивства офіцера ФСБ росії Алєксандра Літвінєнка. Під час російсько-української війни Швець критикував українські спецслужби та намагався внести розкол у добре налагоджену співпрацю між ГУР та ЦРУ.  Також ексагент КДБ повторював безпідставні тези, як-от про наявність в України ракетного комплексу «Грім-2», хоча до припущення про його існування в українській армії ставляться скептично. Або ж розповідав про тотальну корупцію та розкрадання зброї та медичного обладнання, перекручуючи слова полковника США Ендрю Мілберна.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний