БЕЗПІДСТАВНО: Живі чужорідні організми, моргеллони, – в тестах на COVID-19 та масках | VoxUkraine

БЕЗПІДСТАВНО: Живі чужорідні організми, моргеллони, – в тестах на COVID-19 та масках

31 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
1892

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що у тестах на COVID-19 та медичних масках чеські чи то німецькі дослідники нібито виявили живі чужорідні організми – моргеллони. Також стверджують, що моргеллони – це начебто порожнисті полімерні трубки з урановим кінчиком, які можуть приймати радіочастотні сигнали, або ж синтетичні біороботи. 

Скриншот відео, яке поширюють у мережі як приклад моргеллонів

 

Пояснюємо, що не так

Немає достовірних повідомлень щодо виявлення будь-яких чужорідних організмів у зондах для забору проб чи медичних масках. Раніше інформацію щодо вияву волокон хвороби моргеллонів у тестах на COVID-19 спростовували незалежні фактчекери з AP Fact Feck, FullFact, France 24 – Les Observateurs

Хвороба моргеллонів – це рідкісний, погано вивчений стан, що характеризується появою дрібних волокон або інших частинок, що виходять із шкірних виразок. Люди з цим захворюванням часто повідомляють, що відчувають, ніби щось повзає або жалить їх шкіру. У науковій спільноті немає згоди, чи насправді хвороба моргеллонів є фізичною, а не галюцинацією. Наразі немає достатньо досліджень щодо цього стану. Тому хвороба моргеллонів  не внесена до міжнародного класифікатора хвороб. 

Доктор Аарон Е. Глатт, співробітник і представник Американського товариства інфекційних хвороб описав цей стан як нервово-психічний розлад, тому що пацієнти страждають безпричинними симптомами.

Центри з контролю та профілактики захворювань в США провели 4-річне дослідження, яке показало, що хвороба моргеллонів схожа на маревний паразитоз, коли люди вважають, що їх тіло заражене організмами. Лабораторний аналіз волокон, виявлених у людей, що скаржаться на хворобу моргеллонів, показав, що ці волокна з бавовни. Тому, не можна стверджувати, що моргеллони – це порожнисті полімерні трубки з урановим кінчиком, які можуть приймати радіочастотні сигнали.

Отже, стверджувати, що у тестах на COVID-19 та медичних масках наявні моргеллони – безпідставно, адже факт існування таких паразитів не доведений.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний