БЕЗПІДСТАВНО: ЗСУ завдали удару по Донецькій виправній колонії №124, де перебували українські військовополонені

БЕЗПІДСТАВНО: ЗСУ завдали удару по Донецькій виправній колонії №124, де перебували українські військовополонені

29 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
372

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа поширюють новину про те, що українські військові завдали удару по Донецькій виправній колонії №124, де перебували українські військовополонені. ЗМІ посилаються на пост у телеграм-каналі військового кореспондента ВДТРК Андрія Руденка. Також повідомляють, що удар здійснили «реактивним снарядом натівського зразку». У результаті начебто загинув співробітник колонії, а двоє ув’язнених постраждали. 

Однак офіційні джерела про обстріл колонії не повідомляли, і немає жодних хоча б фото- чи відеодоказів, що він відбувся. 

Скриншот допису Руденка

Телеграм-канал Руденка є єдиним джерелом, на яке посилаються російські ЗМІ. Рудено має «журналістську акредитацію» у так званій «днр» із 2014 року. Він активно поширює фейки про російсько-українську війну. Наприклад, у своєму телеграм-каналі він опублікував відео з полоненим «азовцем», який під тиском на допиті стверджує, що Президент України Володимир Зеленський «наказав знищити азовців» в Оленівці. Російські медіа не посилаються на офіційні джерела та не надають фото- або відеодоказів вибуху в колонії через потрапляння реактивного снаряду. 

Про вибух в Донецькій колонії не повідомляли незалежні експерти та розслідувачі. На офіційному сайті Міністерства оборони України, та фейсбук-сторінках Генерального штабу ЗСУ та Головного управління розвідки Міністерства оборони України не повідомляли про вибух в Донецькій колонії №124. 

Російські медіа також пишуть, що обстріл колонії відбувся під час обстрілу центру Донецька, а українські військові втрачали позиції в районі населених пунктів Піски, Авдіївка та Артемівськ. Однак насправді 3 серпня російські війська обстріляли ці населені пункти з танків і спробували здійснити наступ, але зазнали поразки. 4 серпня, коли нібито відбувся удар по колонії №124, на донецькому напрямку російські війська застосовували реактивну артилерію та намагалися витіснити українські Сили оборони.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний