БЕЗПІДСТАВНО: Звук, який знищує всі вірусні захворювання

БЕЗПІДСТАВНО: Звук, який знищує всі вірусні захворювання

30 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
1200

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що існує так званий «шум Дуйка», який нібито знищує всі вірусні захворювання, якщо слухати його 3 рази на день по 5 хвилин. Також кажуть про те, що такий шум провокує як психічне, так і фізичне одужання. 

Скриншот відео

Андрій Дуйко називає себе езотериком та магом, автором шуму, який нібито виліковує від усіх вірусних хвороб. Він є засновником і керівником езотеричної школи «Кайлас». 

Ми не знайшли жодної згадки (українською, російською та англійською мовами) про «шум Дуйка» у джерелах з високим рівнем фактологічного викладу інформації. Отже, не можна стверджувати, що «шум Дуйка» вбиває віруси. Ми також не знайшли публікації наукових робіт Андрія Дуйка на ресурсі Google Scholar (також українською, російською та англійською мовами). 

Для більшості вірусних інфекцій лікування може допомогти лише при симптомах, поки імунна система буде боротися з вірусом. Антибіотики не діють при вірусних інфекціях. Існують також противірусні ліки для лікування деяких вірусних інфекцій. Вакцини можуть допомогти уникнути багатьох вірусних захворювань.

Андрій Дуйко також зазначає, що «шум Дуйка» вже вилікував сотні тисяч людей від COVID-19. Але ні ВООЗ, ні Центр з контролю та профілактики захворювань у США не говорять про можливість лікування будь-яких вірусів шумом, у тому числі і вірусу SARS-CoV-2. Про лікування вірусів шумом не йде мова і в протоколах МОЗ. 

Не існує чіткого лікування від COVID-19. Наразі клінічне лікування COVID-19 складається з заходів запобігання та боротьби з інфекцією. Оптимальна підтримуюча терапія включає в себе кисень для важких хворих і тих, хто схильний до ризику важкого перебігу захворювання. Також така терапія включає вентиляцію легенів для пацієнтів, які перебувають в критичному стані. ВООЗ не рекомендує займатися самолікуванням будь-якими ліками, включаючи антибіотики, у якості профілактики або лікування від COVID-19. 

Вірус SARS-CoV-2 поширюється в основному через краплі слини або виділення з носа, коли інфікована людина кашляє або чхає. Радимо дотримуватись таких запобіжних заходів як фізичне дистанціювання, носіння маски, провітрювання приміщення, уникнення скупчення людей та тісного контакту, регулярне миття чи обробка рук та кашляння у зігнутий лікоть або тканину. 

Згідно з дослідженням Департаменту машинобудування Массачусетського технологічного інституту, коронавіруси можуть бути вразливими до ультразвукових коливань у межах частот, що використовуються в медичній діагностиці. Дослідники змоделювали реакцію вірусу на механічну вібрацію в діапазоні різних частот ультразвуку за допомогою комп’ютерного моделювання, встановивши, що вібрація від 25 до 100 мегагерц призводить до руйнування та розриву оболонки вірусу за частку мілісекунди. Зазначено, що результати дослідження попередні і засновані на обмежених даних про фізичні властивості вірусу. Більш того, у досліді йдеться про ультразвук, а не про звичайний звук, який здатна почути людина. 

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді – небезпечні для здоров’я. У разі вияву симптомів будь-якої хвороби обов’язково потрібно звертатися за консультацією до лікаря.