БЕЗПІДСТАВНО: Зимові Олімпійські ігри-2022 довели світове панування ілюмінатів

БЕЗПІДСТАВНО: Зимові Олімпійські ігри-2022 довели світове панування ілюмінатів

29 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
724

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео про символи, продемонстровані під час Зимових Олімпійських ігор 2022 року в Пекіні. Автор відео вважає, що церемонія закриття ігор доводить панування ілюмінатів у всьому світі, тому що: 

  • Велика сніжинка, яку демонстрували на церемонії, нагадує Зірку Давида. Усередині сніжинки в шестикутниках розташовані назви країн. Вони нагадують бджолині соти, тобто організатори олімпіади натякали на роєву свідомість ілюмінатів.
  • Використання шестикутників — це натяк на планету Сатурн, на північному полюсі якої знаходиться правильний шестикутник. Сатурн — це культ поклоніння дияволу, пов’язаного з жертвоприношенням.
  • Збірна Мексики вийшла в формі з символікою Дня мертвих.
  • Спортсмени під час церемонії демонстрували знаки ілюмінатів: “тріумф диявола” (вказівний і середній пальці руки, спрямовані вгору) та “роги диявола” (піднятий вгору кулак з розтисненими мізинцем і вказівним пальцем).
  • Гілки верби, які показували на церемонії, — це символ безсмертя у масонській спільноті. А в традиціях більшості країн верба асоціюється з печаллю та смертю.

Скриншоти відео, яке поширюють у Facebook

Проте немає жодних доказів панування ілюмінатів. Автор відео некоректно тлумачить символи, продемонстровані під час Олімпіади.

Центральна тема всього відео — вплив ілюмінатів у суспільстві. Однак немає ніяких підтверджень існування таємного клубу, вплив якого начебто помітний по всій планеті. VoxCheck неодноразово писав про цю теорію змови.

Ілюмінати існували впродовж XVIII-XIX століть як опозиційна до секулярних еліт група вчених, проте вони досить швидко щезли як цілісний феномен. Немає доказів, що вони продовжували існувати далі чи перетворилися на найвпливовішу групу людей на планеті. Прихильники конспірології також вважають, що ілюмінати мають внутрішні ритуали й жести для порозуміння між собою, що ми коментували тут і тут

Теорія змови про те, що світом керують ілюмінати, була вигадана жартома, за свідченнями самих її авторів. У 1960-х роках вони переймалися зростанням загрози обмеження свободи людини з боку соціальних норм чи державних інституцій, тому хотіли збільшити прагнення людей до боротьби й непокори, зокрема через поширення конспірологічних ідей. Згодом все вийшло з-під контролю, і теорія змови про існування товариства ілюмінатів стала популярною.

Сніжинка з Олімпіади не ідентична Зірці Давида, хоча форма сніжинок і подібна до багатьох видів зірок. Cама Зірка Давида не має відношення до ілюмінатів, найчастіше її асоціюють з іудаїзмом та єврейським народом.

Скриншот відео, яке поширюють у Facebook

На Північному полюсі Сатурна дійсно розташовані хмари у вигляді шестикутника. Проте римський бог Сатурн, на честь якого назвали планету, не є символом поклоніння дияволу. Його вважали богом землеробства. Під час свят люди робили жертвоприношення Сатурну, проте пожертвами вшановували й інших богів. 

Мексиканські спортсмени дійсно були одягнені у форму з калаверами — черепами, які є символом Дня мертвих, традиційним святом у Мексиці, під якого якого вшановують померлих.

Олімпійська команда Мексики, лютий 2022. Джерело — Associated Press

Калавери теж не мають відношення до ілюмінатів — ці символи з’явилися ще в американських племенах до європейської колонізації. Сьогодні ж вони є частиною масової культури в Мексиці.

Так звані “жести ілюмінатів” насправді є доволі поширеними знаками в суспільстві. Підняті вгору вказівний та середній палець — це знак “Вікторія”, який може означати перемогу, спротив, солідарність або мир. Знак “коза” або “роги” (піднятий вгору кулак з розтисненими мізинцем і вказівним пальцем) у деяких культурах вважався способом відвернути нещастя, захиститися “від злих духів”. Проте в сучасній культурі його часто використовують як знак схвалення, солідарності.

Щодо зображень гілок верби під час Олімпійських ігор, вони символізували смуток розлуки, прощання зі спорстменами, які незабаром залишать ігри та повернуться додому. Гілка верби — це традиційний подарунок у китайській культурі, який дають близькій людині при прощанні й тим самим висловлюють бажання, щоб ця людина залишилася з вами якомога довше.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний